Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Mednieki cīnās par Kokneses kausu

STABILA TRADĪCIJA. Koknesē, Ozolkalnu šautuvē, notika tradicionālā Kokneses kausa izcīņa sporta šaušanā. Foto no mednieku kluba “Ķepainis”

Koknesē, Ozolkalnu šautuvē, notika tradicionālā Kokneses kausa izcīņa sporta šaušanā, ko nu jau daudzus gadus kopā ar atbalstītājiem rīko vietējais mednieku klubs “Ķepainis”. Šaujot pa māla šķīvīšiem, sacentās 35 mednieki no vairākiem Latvijas novadiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau agrā rītā šautuvē pulcējās mednieki, lai mērotos precizitātē, šaujot “Compak sporting’’ un amerikāņu trapu. Īsa mednieku kluba “Ķepainis” prezidenta Jāņa Bērziņa uzruna, un atskanēja pirmie šāvieni.

Sacensībās piedalījās kā ierindas mednieki, tā pieredzējuši sporta šāvēji. Starp viņiem arī Latvijas čempions kombinētajā medību šaušanā — skrīverietis Einārs Lapiņš. Medniekiem ar sportistiem sacensties ir sarežģīti, tāpēc sacensību dalībnieki tika sadalīti sportistu un mednieku grupās. Sportistu grupā par kausiem cīnījās 10 pieredzējušu sporta šāvēju, bet mednieku konkurencē bija 25 šāvēji, tajā skaitā mednieku kluba “Ķepainis” biedri. Starp sacensību dalībniekiem bija arī divas daiļā dzimuma pārstāves, kuras sasniedza ļoti atzīstamus rezultātus, apsteidzot ne vienu vien pieredzējušu mednieku.

Šaušanas sporta entuziastiem bija iespēja sacensties precizitātē, šaujot ar pneimatisko šauteni.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sportistu grupā precīzākie šāvēji bija Juris Sprukulis no Bebriem, kurš ieguva 94 punktus no 100 iespējamajiem. Tikai par vienu punktu no viņa atpalika skrīverietis Uldis Lapiņš, savukārt vēl par vienu — viņa dēls Einārs Lapiņš.

Savukārt mednieku konkurencē precīzākie bija Gunārs Pastars, Jānis Domulis un Armands Šumskis, kurš medī klubā “Ķepainis”.

Uzvarētāji saņēma kausus un atbalstītāju sarūpētās balvas, bet tie sacensību dalībnieki, kuri bija palikuši līdz apbalvošanai, saņēma pārsteiguma balvas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sacensības šaušanā ir viens no veidiem, kā mednieki vairo savu meistarību šaušanā un prasmi apieties ar ieroci. Arī tad, kad valda uztraukums. Tas viss pastarpināti vairo arī drošību medībās un ne tikai. Mednieku ētika nosaka, ka dzīvnieks jānomedī, sagādājot tam pēc iespējas mazāk ciešanu. Un tas nozīmē, ka šāviens jāraida ļoti precīzi. Šo precizitāti var iegūt, tikai trenējoties šaušanā. Tāpat notikumi pasaulē liecina par to, ka mednieki var būt tas spēks, kas spēj stāties pretī ārējam ienaidniekam “X” stundā un var būt daļa no valsts aizsardzības sistēmas.

Sacensību norisi atbalstīja un balvu fondu palīdzēja sarūpēt Kokneses sporta centrs, mednieku veikals “Artemida”, SIA “Metālists”, veikali “Volta”, “Ataudze” un “Merilda”, SIA “Inoss”, SIA “Eidz” un “Ievas siers”.

Autors: medību klubs “Ķepainis”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.