Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Mazzalviete Zane Dubinska gūst atzinību jauno pianistu konkursā

15. martā Siguldas Mākslu skolā “Baltais Flīģelis” notika 6. Starptautiskais Lūcijas Garūtas jauno pianistu konkurss. Konkurss notika klātienē atbilstoši valstī noteiktajiem epidemioloģiskajiem nosacījumiem. Konkursā piedalījās arī Mazzalves pamatskolas 4.klases skolniece Zane Dubinska, kura B grupā 10 līdz 12 gadus veciem skolēniem bija jaunākā pianiste.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zane uzstājās pati pirmā savā grupā no 18 dalībniekiem, kuri pārstāvēja visu Latviju no Kārsavas, Rīgas, Ādažu, Gulbenes, Valmieras, Siguldas, Ikšķiles un citām mūzikas skolām. Konkursā bija jāspēlē viens vai vairāki Lūcijas Garūtas klavierdarbi līdz sešām minūtēm. Zane uzstājās ar trim skaņdarbiem — Lūcijas Garūtas “Cīruli, cīruli, kumet lūgsi kāzās”, Arvīda Žilinska skaņdarbu “Elēģija. Rudenī” un Kristapa Pētersona latviešu tautasdziesmas apdari “Nāci, nāci, veļu māte”. Zane īstu flīģeli spēlēja pirmo reizi, ja neskaita mazu brīdi, ko viņa pavadīja pie flīģeļa mēģinājumā dienu iepriekš, gatavojoties konkursam.

Šai konkursā tika piešķirta viena 1.vieta, viena 2.vieta, viena 3. vieta un trīs atzinības. Mazzalviete Zane Dubinska bija viena no tām pianistēm, kura ieguva Atzinības rakstu. Lepojamies ar Zani par viņas uzcītību, mērķtiecību un prasmi svarīgos brīžos sakoncentrēties un godam pārstāvēt savu skolu. Paldies klavierspēles skolotājai Marikai Cielavai!

Žanna Miezīte

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

  1. Cik mazo pianistu pavisam trinkšķināja? Tā ir atbilde uz notikuma svarīgumu. bet skolotājai paldies. Paldies, ka visi ievēroja valsti noteiktās sanitāras normas!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.