Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Mazzalvieši starptautiskā nometnē Polijā

Interesanti, lieliski, jautri, ideāli, pārsteidzoši, iedvesmojoši, izcili un forši – tā teica četri Mazzalves jaunieši Ernestīne Baltace, Zanda Zariņa, Kristers Langa un Kristiāns Bardi pēc atgriešanās no jauniešu nometnes Polijā. Viņi, pateicoties Mazzalves pamatskolas skolotājas Agitas Sirsniņas sadarbībai ar biedrību “Redzi mani!” no 11. līdz 16. jūnijam piedalījās starptautiskajā Erasmus+ projektā “Invisible exists”. Nometne notika Polijā Nowy Targ pilsētā. Nometnē sadarbojās Latvijas un Polijas jaunieši. Saziņa norisinājās angliski, tādēļ jaunieši bija spiesti likt lietā savas angļu valodas prasmes. Mazzalviešiem tas nesagādāja problēmas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projekta tēma – mentālā veselība. Kopā ar poļu jauniešiem tika runāts par dažādiem ar to saistītiem tematiem. Atraktīvo nometnes vadītāju vadībā notika dažādas aktivitātes – diskusijas, spēles, video filmēšana, plakātu veidošana, improvizētas modes skates, pašizdomātu lugu un dažādu situāciju inscenēšana. Nometnes dalībniekiem bija iespēja iemācīties pāris vieglas frāzes poļu zīmju valodā.

Nometnes plānā bija arī starpkultūru vakari, kuros jaunieši iepazīstināja ar savas tautas kultūru, tradīcijām, pacienāja ar savai valstij raksturīgiem ēdieniem. Jautri un izzinoši. Latvieši mācījās poļu tradicionālās dejas, nodegustēja poļu nacionālos ēdienus, izmēģināja savas prasmes mēles mežģos poļu valodā.

Mums bija iespēja arī doties pārgājienā uz tuvējo kalnu Turbacz, braucām ekskursijā uz sāls raktuvēm. Varējām izbaudīt termālo baseinu ūdeņus. Un vēl ūdens atrakcijas! To visu izbaudīt bija patīkami un relaksējoši!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pastaigājām pa poļu kūrortpilsētas Zakopanes gājēju ielu, apskatot neskaitāmo suvenīru veikaliņus. Katrs tūrists šeit var atrast sev interesējošu preci vai nodarbi.

Projekta noslēgumā katrs saņēma sertifikātu. Kā atzina projekta dalībnieki, tad lielākais ieguvums – paplašinātas ne tikai zināšanas par tik svarīgo tēmu – mentālo veselību, bet papildināts vārdu krājums, iegūta prasme sazināties arī ar tiem, kuriem angļu valodā nebija pietiekošas zināšanas. Un galvenais – jauni draugi!

Zanda Zariņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.