Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Mazzalvieši iepazīst savu pagastu. Viserudītākie – tradarieši

Foto no Mazzalves pagasta albuma

6.-12.novembris bija pieaugušo izglītības nedēļa. Mazzalvieši to izmantoja, lai iepazītu savu pagastu, izzinātu tā vēsturi. Bija iespēja vēlreiz pārlasīt Silvijas Lisovskas vadībā vietējo novadpētnieku sarakstīto grāmatu par Mazzalves pagastu “Mazzalves dižozola stāsti” un pabūt Mazzalves vēstures istabā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Loģisks šīs nedēļas noslēgums Latvijas dzimšanas dienas priekšvakarā bija erudīcijas spēle “Mans pagasts”, ko veidoja Mazzalves pagasta Vēstures istabas izveidotāja Anita Vectirāne. Konkursā piedalījās 6 komandas – pagasta seniori, amatierteātra ‘Tradare” komanda, VPDK “Savenieki” komanda, SVAC “Mēmele” komanda, Mazzalves pamatskolas senioru komanda un pagasta pārvaldes komanda. Spēles dalībniekiem tika piedāvātas 15 tēmas par pagastu, pagasta vēsturi – vecvārdi, Vēstures istaba, vietvārdi, muižas, iestādes, skumjie stāsti, vietvārdi, dievnami, pašdarbība, mūzika, skolas, ievērojami novadnieki, daba, vēsture – un pagasta vietu vajadzēja atpazīt pēc fotogrāfijas.

Tā bija azartiska, interesanta spēle, kuras laikā uzzinājām daudz jauna par savu pagastu un saviem līdzcilvēkiem. Viserudītākie, saskaitot punktus, izrādījās tradarieši (kā nu ne, ja komandā grāmatas “Mazzalves dižozola stāsti” autore Silvija Lisovska, novadpētnieks – enciklopēdija Elmārs Vectirāns, Solveiga Koklevska un Agnija Strautiņa). 2.vieta pagasta pārvaldes komandai, kurā startēja Zeltīte Odiņa, Astra Saveļjeva, Zilgma Raupa un Dzintra Meldere. Godpilnā trešā vieta senioru komandai, kuras sastāvā piedalījās Dzidra Ivanova, Arvīds Grigāns, Jānis Turks, Ēriks Mačiņš un Jautrīte Dobrja.

Paldies Mazzalves pagasta Vēstures istabas izveidotājai Anitai Vectirānei par lieliskās erudīcijas spēles izveidošanu un vadīšanu! Azartiskā noskaņojumā tika pavadītas trīs stundas, kas paskrēja nemanot.

Autors: Žanna Miezīte

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.