Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Mazzalvieši iepazīst I.Ziedoņa daiļradi izlaušanās spēlē

Foto no Mazzalves pamatskolas albuma.

Šis gads Latvijā norit Imanta Ziedoņa zīmē, jo dzejniekam šogad paliktu 90. Šo jubileju sadarbībā ar Mazzalves saieta namu īpaši atcerējās arī Mazzalves pamatskolā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

28.maijā Mazzalves pamatskolas 4.-9.klašu skolēni iesaistījās kultūrizglītojošā notikumā – izlaušanās spēlē “Blēņas un pasakas”. Nodarbību piedāvāja Ziedoņa klase un Ziedoņa muzejs. Nodarbība tapusi ar AS “Attīstības finanšu institūcijas Altum”, Eiropas Sociālā fonda projekta un Labklājības ministrijas atbalstu.

Interaktīvās nodarbības ievaddaļā skolēni papildina un nostiprina zināšanas un kultūras izpratni par Imanta Ziedoņa personību un daiļradi. Galvenā nodarbības daļa veltīta padziļinātai Imanta Ziedoņa pasaku iepazīšanai no grāmatas “Blēņas un pasakas”, veicinot lasītprasmi un akcentējot rakstnieka vērtības.

Skolēni tika sadalīti 3 komandās un katrai komandai bija jāveic dažādi savstarpēji saistītu uzdevumu virknējumi, kas attīsta caurviju prasmes – lasītprasme, radošums, sadarbība un līdzdalība. Izlaušanās spēles laikā skolēni šos uzdevumus veic trīs izlaušanās istabās, kuras balstītas uz trīs Imanta Ziedoņa pasakām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Katrā klašu komandā izvirzījās līderi, kuri rosināja pārējos, vadīja spēles gaitu. Nodarbības vadītāja īpaši uzteica 6.klases skolēnu Oskaru Piebalgu par komandas vadīšanas un nestandarta domāšanas spējām. Skolasbiedri uzķēra viņa domu un cītīgi, uzmanīgi veica uzdevumus. Te jāuzteic Agnijas Misūnes uzcītība un atbildība. 6.-7.klašu komanda visātrāk uzlauza visas 3 noslēpumu lādītes.

8.-9.klašu grupā līdera lomu uzņēmās Valters Niedra. Viņa azartu ar vērtīgiem padomiem īpaši atbalstīja Elija Gabuža, Amanda Lokesa. Vecāko klašu komanda ieguva 2.vietu.

Jaunākajai komandai bija saliedēta kopdarbība, kurā katrs centās iesaistīties vērību, nestandarta domāšanu prasošo uzdevumu izpildē. Arī jaunākie skolēni uzlauza visas trīs noslēpumu lādītes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Noslēgumā visas komandas veica kopuzdevumu, kurā vadību atkal uzņēmās Oskars un Valters. Visus uzdevumus skolēni veica 57,47 minūtēs. Nodarbības vadītāja atzina, ka šis esot labs rezultāts.

Nodarbības noslēgumā nodarbības vadītāja rosināja īsu diskusiju par nodarbībā piedzīvoto. Skolēniem izlaušanās spēle patika. Tā bija jauna, rosinoša pieredze.

Žanna Miezīte

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.