Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Mazzalvieši dodas uz jauniešu nometni Polijā

ERASMUS+” NOMETNES DALĪBNIEKI no Latvijas, Lietuvas un Polijas. Foto no Mazzalves pamatskolas

No 2019. gada reizi vai divas reizes gadā kāda no Mazzalves pamatskolas skolēnu grupām dodas uz jauniešu nometni projektā “Erasmus+”. Šogad 8. klases skolnieces Agnija Misūne, Paula Bubina un Patrīcija Lisovska devās uz Poliju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šī bija septītā mazzalviešu skolēnu grupa, kas izmantoja projekta iespējas, pateicoties Mazzalves pamatskolas skolotājai Agitai Sirsniņai, kura skolēnus rosina iesaistīties projektā, papildināt zināšanas, prasmes un iemaņas kādā tēmā, jo īpaši nostiprināt savas angļu valodas zināšanas, mācīties komunicēt ar citu valstu jauniešiem.

Braucienā uz Poliju devāmies 11 skolēni kopā ar skolotājiem Antru, Inesi un Dāvi. Lietuvā mums pievienojās vēl 12 skolēni un divi skolotāji. Ceļā vērojām brīnišķīgus dabas skatus, brauciens ilga 18 stundas. Pa ceļam mēģinājām izlasīt neparastos uzrakstus, kurus nesapratām un kas likās savādi, tāpēc bija daudz smieklu.

Ieradāmies Poroninas pilsētā, iekārtojāmies viesnīcā. Apkārt bija pasakains skats.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nākamajā dienā guvām informāciju par projekta norisēm, kā arī iepazināmies savā starpā. Katrai dienai bija savs temats — Latvijas, Lietuvas un Polijas dienas. Mēs stāstījām par savu zemi, par Mazzalves pamatskolu. Vienu dienu veltījām arī pilsētas apskatei un mūsu uzdevums bija nofotografēties pie Zakopanes kultūras elementiem. Tas bija interesanti.

Šajās dienās mēs uzzinājām, kā dzīvot kopā ar vājredzīgiem cilvēkiem, izprast viņu vajadzības un atbalstīt. Gājām uz skolu, kurā mācās vājredzīgi bērni. Kādas gleznas viņi glezno!

Radošajās darbnīcās gatavojām smaržas, lējām sveces, piedalījāmies modes skatē, gatavojām ēdienu un devāmies pārgājienos. Kopumā šajās sešās dienās, ko pavadījām nometnē, bija tika daudz darbnīcu! Prieks par katru.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dalība šajā projektā mums palīdzēja izprast un iemācīja cienīt vājredzīgus cilvēkus. Brauciens bija lieliska iespēja redzēt citu valsti, izzināt tradīcijas, baudīt lieliskus dabas skatus, iegūt jaunus draugus. Visas dienas mūsu saziņas valoda bija angļu. Paldies skolotājai Sandrai Lozinai par labām angļu valodas zināšanām. Tagad saprotam, ka bijām nedaudz kautrīgas. Tā bija pirmā reize, kad tik ilgi bijām prom no mājām, citā valstī.

Paldies skolotājai Agitai Sirsniņai, kura rosina mūsu skolas audzēkņus piedalīties “Erasmus+” projektos!

Autores: Agnija Misūne, Paula Bubina un Patrīcija Lisovska

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.