Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Mazzalves pamatskola iegūst modernu aprīkojumu fizikas kabinetam

APGŪST JAUNĀS IERĪCES. Fizikas skolotājai Ludmilai Rozei (no labās) un dabaszinību skolotājai Andai Freimanei to lietošanu ierāda izglītības uzņēmuma “Lielvārds” pārstāvis Aivars Gribusts. Aivara Miezīša foto

Mazzalves pamatskolas fizikas un dabaszinātņu kabinets, pateicoties jaunajam aprīkojumam, kļuvis par vienu no modernākajiem Aizkraukles novadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Naudu — 21 000 eiro — jauna aprīkojuma iegādei skola ieguva nodibinājuma “Iespējamā misija” izsludinātajā projektu konkursā mūsdienīgu fizikas kabinetu izveidei, kuru finansē uzņēmums “Latvenergo”. Konkursa mērķis ir dot iespēju skolām iekārtot moderni aprīkotas mācību klases daudzveidīgākai fizikas mācību priekšmeta apgūšanai.

Konkurss tiek rīkots jau otro gadu, un šogad tā kopējais finansējums bija 222 790 eiro. Tas tika sadalīts 12 skolām — pa vienai vidusskolai un pamatskolai katrā valsts reģionā. Kopumā konkursā tika iesniegti 67 pieteikumi. Zemgales reģionā par labāko projektu pamatskolu grupā atzīts Mazzalves pamatskolas pieteikums, kas deva iespēju iegūt finansējumu.

Mazzalves pamatskolas direktors Aivars Miezītis stāsta, ka iegūto finansējumu gan skolām nepiešķir, tās par šo naudu var izvēlēties vēlamo un vajadzīgo aprīkojumu un tas tiek piegādāts un uzstādīts. To paveica izglītības uzņēmums “Lielvārds”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Papildus uzstādītajam aprīkojumam un programmatūrai tiek nodrošināta arī skolotāju apmācība. “Esam tikuši pie mūsdienīgām iekārtām dažādu pētījumu, mērījumu un praktisko darbu veikšanai. Domāju, ka skolēniem tas noteikti veicinās interesi par fiziku, dabas zinībām, arī skolotājiem būs interesantāk strādāt. Tagad svarīgi noturēt šo augsto latiņu un dot iespēju augt jaunajiem talantiem,” saka Aivars Miezītis, kuram arī pašam interesē fizika, tāpēc viņš ar lielu interesi pats pētījis visu atvesto un kā šo aprīkojumu izmantot mācību darbā.

2021. gadā atbalstu “Iespējamās misijas” konkursā fizikas kabineta aprīkošanai ieguva Skrīveru vidusskola.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.