Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Mazie iepazīstas ar grāmatu ilustratori

KAS PATĪK LABĀK? Mākslas skolotāja Velga Klints Skrīveros aicināja bērnus izvēlēties, kuri darbiņi viņiem vislabāk patīk. Agritas Grīnvaldes-Irukas foto.

Gājiens uz Skrīveru kultūras centru bērnudārzu “Saulēni” un “Sprīdītis” audzēkņiem izvērtās par aizraujošu piedzīvojumu, jo tur viņus sagaidīja mākslas skolotāja Velga Klints un bērnu grāmatu ilustratore Marina Heniņa, kuras darbu izstāde skatāma centrā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skrīveru kultūras centra vadītāja Baiba Dronka stāsta, ka Skrīveru vidusskolas vizuālās mākslas skolotāja Ināra Plakane ar saviem audzēkņiem regulāri mācību stundās ierodas kultūras centrā, lai vērotu un analizētu dažādās izstādēs izliktos darbus, taču tik mazi izstāžu apmeklētāji centrā bija ieradušies pirmo reizi. Un kā nu ne, jo šoreiz tur skatāmi darbi, kuru auditorija ir tieši mazākie skatītāji un lasītāji. Centra vestibilā apskatāmi Skrīveru Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu darbi, kuru tēma ir tērpi un aksesuāri, un darbos bija attēloti Venēcijas karnevāla tērpi un maskas. Mākslas skolotāja Velga Klints pastāstīja bērniem par to, kā tapuši izstādē izliktie darbi, kas tajos redzams un kas ir darbu autori. Dažiem mazajiem vecākie brāļi vai māsas jau mācās Mūzikas un mākslas skolā, un cerams, ka arī kāds no jaunajiem izstādes apmeklētājiem nākotnē dosies apgūt kādu no mākslām.

GRĀMATĀ UN IZSTĀDĒ. Bērni ar interesi izstādē meklēja zīmējumus no grāmatiņām, kuras mazajiem apmeklētājiem rādīja bērnu grāmatu ilustratore Marina Heniņa. Agritas Grīnvaldes-Irukas foto.

Apskatījuši skolēnu zīmējumus un izvēlējušies to, kas kuram vislabāk patīk, bērni devās aplūkot darbus, kurus darinājis pieaugušais, bet kuri domāti tieši bērniem. Tā ir daudzbērnu ģimenes mamma, bērnu grāmatu ilustratore Marina Heniņa, kuras zīmētos darbus bērni atpazina no grāmatām, kas daudziem ir arī mājās, piemēram, “Apaļā Bebe” un citas. Interesanti bija vērot un meklēt izstādē tos darbus, kurus Marina bērniem rādīja līdzpaņemtajās grāmatās. Bet vēl interesantāk bija uzspēlēt klavierītes Marinas ilustrētajā grāmatiņā, kurā apvienotas latviešu tautas dziesmas, vārdi, notis un ilustrācijas. Marina atklāj, ka, veidojot ilustrācijas dzejoļiem, dziesmām vai stāstiem, viņai svarīgas ir detaļas. Nevis vienkārši uzzīmēt lāci dziesmai “Aijā, žūžū, lāča bērni”, bet parādīt vidi, kurā lācītis dzīvo, viņa ģimeni, kā viņš jūtas, kas viņam patīk. Tāpēc Marinas ilustrācijas ir dzīvas, atraktīvas un aizraujoši spilgtas. Tās patīk ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem. Marina atzīst, ka ilustrācijas ir vajadzīgas arī pieaugušo grāmatām, jo arī lielajiem taču patīk skatīties bildes.

Marina jautāja bērniem, kā viņi domā, kas jādara, lai kļūtu par grāmatu ilustratoru, jo nevienā skolā Latvijā nevar apgūt tādu profesiju. Vispirms jāatrod grāmata vai teksts, kuru gribētu uzzīmēt! Pirmā grāmatiņa, kas izdota ar Marinas ilustrācijām, ir viņas vīra sacerētie skaitāmpanti. Pēc pirmās grāmatas izdošanas māksliniece sapratusi, ka vēlas turpināt radīt, un ievietojusi internetā sludinājumu, ka meklē autoru, kura darbus varētu ilustrēt. Atsaucās stāstu autors Dāvis Vikmanis, kurš piedāvāja Marinai savus stāstus, un sadarbībā tapa nākamā grāmata. Tā Marinas darbus pamanīja izdevniecībās un māksliniece sāka saņemt arvien jaunus darba piedāvājumus un nu jau kļuvusi par pieprasītu un iecienītu bērnu grāmatu ilustratori.

Marina tikšanās noslēgumā bērniem vēlēja — iesaistieties visur, kur vien varat, dariet visu, ko vēlaties un kas patīk, jo tikai tā varēsiet uzzināt, kas jums patīk, un atrast dzīvē īsto nodarbi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.