Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Man tā labi! Paaudze, kura zina tikai par tiesībām

Automašīnu stāvlaukums pie IGA centra. Foto no “Staburaga” arhīva

Aizvadītā svētdiena kādu brīdi lika nodoties pārdomām. Aizkrauklē, laukumā pie “Swedbank” norisinājās gadatirgus. Sociālajos tīklos tas tika reklamēts kā jubilejas pasākums ar tautas mūzikas ansambļa piedalīšanos. Viss jau ir labi, ja vien…

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tā kā lielākoties esam mobili cilvēki, tad visur dodamies ar automašīnām, kuras vajag kaut kur novietot. Turpat līdzās, pie universālveikala, ir plašs stāvlaukums. Bet naivi cerēt, ka visi domās un darīs tā, kā to vajadzētu, gan no likuma viedokļa, gan gluži cilvēciski.

Ap pusdienlaiku saule cepināja uz nebēdu, tāpēc, iebraucot stāvvietā pie universālveikala, uzmanību piesaistīja uz gājēju ietves novietots auto — ēnā, zem liepas. Kāpēc karsēt mašīnu? Ja kāds nāks, tā viņa problēma.

Stāvvietā, kur valdīja saule, īpaši daudz braucamo tajā laikā nebija. Novēroju, ka daži tirgotāji jau arī pošas mājās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lielākais pārsteigums izrādījās Bērzu ielā. Nesaskaitīju, cik, bet vairākas automašīnas bija novietotas uz braucamās daļas, kur stāvēt nav paredzēts, un apgrūtināja satiksmi tiem, kas pārvietojās abos virzienos. Tā nu sagadījās, ka, izbraucot no stāvlaukuma pie spēļu zāles, biju jau uz braucamās daļas, kā piepeši dabūju apstāties, braukt atpakaļgaitā un atbrīvot ielu pāris “džipistiem”, lai viņi, tirgū iepirkušies, varētu doties savās gaitās. Lūk, tā!

Dažkārt no cilvēkiem nākas dzirdēt piezīmes, ka nepatīk mašīnas ceļa malās, kad tirgus notiek pie “IGA centra”. Taču te ir atšķirības. Tirgus dienās pie “IGA centra” braucamie stāv uz apmales. Stāvlaukumā izvietojušies tirgotāji, un pārējiem auto vietas nepietiek. Turklāt, ja vien nav zīmes, kas to aizliegtu darīt, uz apmales automašīna var stāvēt, un satiksmei tā netraucē.

Par to, ka dažs labs būtu gatavs iebraukt veikalā vai kādā iestādē, jau esam rakstījuši. To redzam arī pie redakcijas. Cits iemanās braucamo tā novietot, ka apmeklētājam ir jāpadomā, kā nokļūt līdz durvīm, un cits nekas neatliek, kā uzmanīgi spert soļus pa puķudobes apmali vai apiet braucamo pa zālienu. Tā arī šajā gadījumā. Līdzās pie universālveikala ir vieta mašīnām, bet tās jānovieto uz braucamās daļas, lai pēc tam ar pāris lēcieniem ātrāk tiktu tirgū. Citiem neērti? Un tad? Galvenais, ka man labi. Tikai skumji noskatīties, ka laikā, kad arvien vairāk popularizē labo un pozitīvo, mietpilsoņu skaits, šķiet, vairojas. Vai arī paaudze, kura zina tikai par tiesībām, bet nezina (un arī negrib zināt), kas ir pienākumi, ir izaugusi un jūtas ļoti pašpietiekama.

Reiz pie dzelzceļa stacijas, kad visas stāvvietas bija aizņemtas, apstājos invalīdiem paredzētajā. Pēc dažām stundām atgriežoties, jau pa gabalu kaut ko ieraudzīju logā. Kas gan cits tas bija, ja ne soda kvīts. Vai tā aiz loga tīrītāja tika aizsprausta kādai uz braucamās daļas pie “Swedbank” novietotajai mašīnai? Nezinu… 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.