Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Maldas Rācenes pūču kolekcijā vairāk nekā 2000 eksemplāru

Izstādē Koknesē apskatāms 150 eksponātu, kas ir tikai daļa no pļaviņietes kolekcijas, pārējās glabājas mājā. To skaits mainās vai ik dienu. Pagājušajā nedēļā tas bija nedaudz pāri diviem tūkstošiem!
Pirmā — mīkstā mantiņa
Kolekcijas autore Malda Rācene stāsta, ka pirmo pūcīti nopirkusi Ērgļos. Tā bija mīkstā mantiņa. Var teikt, tā bija mīlestība no pirmā acu uzmetiena. Pūcīte likusies tik skaista, ka Malda nebeigusi vien jūsmot. Vīrs teicis: “Ja jau patīk, tad pērc!” Ar to viss sācies. Ne uzreiz, bet pamazām. Ik pa laikam kolekcijai pievienojās jauni eksemplāri, un nu kādus piecus gadus pūču mānija iet strauji plašumā. Maldas mājā pūcēm jau kļūst par šauru.
Dodas viesizrādēs
Tiesa, pūces kā lielas mākslinieces bieži dodas viesizrādēs, iepriecinot apmeklētājus dažādās izstādēs. Piemēram, pērn neparasta izstāde bija Pļaviņās. Kovida ierobežojumu laikā kultūras centrā notika “Pūču nakts salidojums”. Lielas un mazas pūces bija satupušas kultūras centra logos, kur vakaros tika īpaši izgaismotas. Pūces ir paviesojušās arī Gostiņu, Sproģu, Vietalvas bibliotēkā, aizceļojušas uz kaimiņu pusi — Madonu. Tagad pošas uz Klintaines bibliotēku.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.