Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Sestdien mākslas vēsturnieks un gleznotājs Imants Lancmanis aicina uz sarunu Likteņdārzā

Šo sestdien, šī gada 18. februārī plkst. 13.00 Likteņdārza jaunajā Saieta namā uz sarunu par latviešu mākslas aktualitātēm aicina mākslas vēsturnieks, mākslas un arhitektūras pieminekļu restaurēšanas speciālists, gleznotājs, vairāku grāmatu autors, Triju zvaigžņu ordeņa kavalieris, sabiedriskais darbinieks un ilggadējais (1976-2018) Rundāles pils muzeja direktors Imants Lancmanis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Diskusijas ar klātesošajiem vadīs mākslas zinātniece Ginta Gerharde – Upeniece. Sarunu tēmas skars gan Latvijas mākslas vēsturiskās vērtības, gan Imanta Lancmaņa pieredzi, vadot nozīmīgo Latvijas vērtību glabātāju – Rundāles pili, kā arī šobrīd Latvijas Nacionālā mākslas muzejā skatāmo mākslas eksperta vērienīgo izstādi “Imanta Lancmaņa māksla”. Savu daiļradi Imants Lancmanis dēvē par konceptuālo romantismu.

Pasākums būs jau trešais sarunu cikla “Tikšanās ar personībām” ietvaros. Pirmajā 2022. gada 25. novembrī sarunās satikās divi Atmodas laika līderi – diplomāte, politiķe, mākslas zinātniece, rakstniece Sandra Kalniete un pirmais Latvijas Tautas frontes priekšsēdētājs Dainis Īvāns (pieejams ieraksts). Savukārt otrajā notikumā 2023. gad 21. janvārī apmeklētājiem bija iespēja satikt uzņēmēju un grāmatu izdevēju Viju Kilbloku.

Regulārās sarunu tikšanās ļauj Likteņdārza apmeklētājiem klātienē iepazīt cilvēkus, kuri devuši nozīmīgu pienesumu Latvijas kultūrā, politikā, zinātnē un citās jomās, vienlaikus baudot 2022. gada augustā atklātā Likteņdārza Saieta nama radošo un vēstures caurvīto atmosfēru.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Tikšanās ar personībām” pasākumi ir bezmaksas.

Likteņdārza apmeklētāji var sniegt ziedojumus dārza uzturēšanai un izaugsmei.

Par Likteņdārza Saieta namu

2022. gada 18. augustā atklātais Saieta nams ir viens no centrālajiem objektiem Likteņdārzā un tas ir jauns kultūras un sabiedriskās dzīves centrs visā Aizkraukles novadā. Projekta autors ir arhitekts Andris Kronbergs un SIA “Arhis Arhitekti”. Ēka telpiski veidota kā kalns vai tilta aizsākums, simboliski atainojot Likteņdārza ideju – no pagātnes uz nākotni. Līdz ar Saieta nama uzbūvēšanu īstenojies Kokneses fonda sen lolots mērķis – radīt modernu un arhitektoniski augstvērtīgu celtni, kas dod iespēju Likteņdārzam darboties visu gadu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.