Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Mākslai nav robežu. “Sākumā man bija ļoti bail, ieraugot sienas apmērus, man iestājās panika”

TROPU NOSKAŅĀS. Treisija Tifānija Tukre pie sava līdz šim vērienīgākā darba — sienas gleznojuma — Aizkraukles novada Interešu izglītības centra otrā stāva jauniešu telpā. Liliānas Karevas foto

Aizkraukles novada Interešu izglītības centrā tapis skaists sienas gleznojums. Tā ir aizkrauklietes Treisijas Tifānijas Tukres vīzija un roku darbs. Centra darbinieki gleznojumu nodēvējuši par “’’Instagram’’ sienu” — vietu, kur uzņemt skaistas fotogrāfijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Doma par jauniešu telpas pārvērtībām radās februārī. Otrā stāva telpas pelēkās grīdas un baltās sienas līdzinājās slimnīcas palātai, tai trūka jauniešu pieskāriena. Bez interjera priekšmetu klāsta atjaunošanas jaunieši izdomāja, ka vajadzētu atsvaidzināt sienas — bet kādā krāsā? Liliānas Karevas, Aizkraukles novada Interešu izglītības centra jaunatnes darbinieces, meita Gabriela ieminējās, ka uz sienas varētu kaut ko uzzīmēt. Tobrīd pulkā vienīgā jauniete, kurai ir sasaiste ar mākslu, bija Treisija, meitene beigusi Aizkraukles Mākslas skolu. Izskanēja priekšlikums vienu telpas sienu nokrāsot tumši zaļā krāsā, Treisijai tā saistījās ar džungļu tematiku, radās ideja par tukāna attēlošanu. Prāta vētrai norimstot, ieceres realizācija apstājās līdz pat augusta sākumam — vasaras noslēgumā sākās lielā rosība. Treisija uzzīmēja skici, visi to akceptēja, un bija laiks meklēt krāsas un ķerties pie darba. Saprotot, ka sienas krāsas būs dārgs prieks, lai izpaustos tik koši, kā plānots, tika meklētas citas iespējas. Tika nolemts izmantot krāsu pigmentus, ar kuriem Treisija nekad nebija strādājusi. “Man pieredzes ar pigmentu līdz tam nebija, centra darbiniecēm teicu, ka nezinu, kā man izdosies, bet, ja viņas man uzticas, centīšos izdarīt visu, kā vajag,” atminas Treisija. Rezultātā tapusi krāšņa ainava — omulīgs tukāns, kuru iekļauj krāšņi džungļu ziedi. Sienas gleznojums telpā ienes tropisku noskaņu. Treisija ir gandarīta par savu veikumu, jo tā bija pirmā pieredze strādāt uz tik liela “audekla”. Viņa pati saka — mākslai nav robežu. “Sākumā man bija ļoti bail, ieraugot sienas apmērus, man iestājās panika. Pirmajā dienā uzzīmēju kontūras. Tās itin nemaz neatklāja vēlamo rezultātu, neiemiesoja vīziju. Stāvēju un skatījos uz ievilktajām līnijām, likās, tas taču ne pēc kā neizskatās, ko es te vispār daru? Nākamajā dienā izkrāsoju tukānu, un tas deva vēlamo atspērienu, sapratu, ka iznākums būs skaists, atliek tikai turpināt. Beigās mani pārņēma laba pašsajūta par paveikto, izdevās skaisti realizēt kopīgo ideju, kas iepriecinās daudzus,” saka jauniete. Aizkraukliete darbam nav devusi nosaukumu, taču, kā piedienas, gleznojumu parakstīja, atstājot uz tā savus iniciāļus. Centra darbinieki uzskata, ka gleznojums varētu kļūt par pirmo ““Instagram’’ sienu” Aizkrauklē. Treisijai šāda ideja ļoti patīk, viņasprāt, Aizkrauklē varētu radīt vēl dažus sienas gleznojumus, kādu no tiem — ārā. Aizkraukliete stāsta, ka savulaik piedalījusies Aizkraukles novada vidusskolas ēdnīcas sienas apgleznošanā.

Treisija joprojām ir aktīva Aizkraukles jauniešu kopienas dalībniece, lai gan ikdienu jauniete tagad pavada Jelgavā, kur studē veterinārmedicīnu.

Otrā stāva jauniešu telpā ikdienā notiek dažādi pulciņi, piemēram, šaha un dambretes, pārējā laikā telpu dažādām aktivitātēm, galda spēlēm un meistarklasēm izmanto jaunieši. Liliāna Kareva stāsta, ka kopīgā vēlme ir šo telpu izmantot biežāk un iekārtot pēc jauniešu vēlmēm un redzējuma. “Treisijas radītais sienas gleznojums telpu atdzīvina un rada priekpilnu noskaņu. Tas ir pirmais solis, atspēriens turpmākai telpas labiekārtošanai. Ikviens, kurš ir redzējis gleznojumu, izdveš sajūsmas saucienu. Tā ir unikāla, pat ekskluzīva siena, jo nekur citur tādas nav. Iespējams, Treisijas veikums pamudinās arī citus jauniešus rīkoties un realizēt ieceres savā un līdzcilvēku labā,” teic L. Kareva. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.