Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Maksā mazāk par tirgus vērtību. Aizkraukles novada pašvaldība nopērk Neretas Sudmalu saliņu

SUDMALU SALIŅAS ESTRĀDE Neretā pēc rekonstrukcijas. Foto no “Staburaga” arhīva

Aizkraukles novada pašvaldība piekritusi Neretas apvienības piedāvājumam par 10 tūkstošiem eiro no privātpersonas iegādāties nekustamo īpašumu “Sudmalu sala” Dzirnavu ielā 7A. Zemes gabals ir 1,23 ha liels, un uz tā ir estrāde un tēlnieka Induļa Rankas akmenī kaltais rakstnieka Jāņa Jaunsudrabiņa portrets “Akmens bārda”. Īpašuma kadastrālā vērtība ir 3,7 tūkstoši eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldība līdz šim zemi par nelielu maksu nomāja, un nomas līgums ir spēkā līdz 2026. gada 27. janvārim. Uz zemes ir Neretas apvienībā lielākā brīvdabas estrāde, turklāt pašvaldība tajā īstenojusi vairākus projektus, tajā skaitā ar Eiropas Savienības finansējumu, piemēram, par 43,8 tūkstošiem eiro veikta estrādes pārbūve. Neretas apvienības pārvaldes pārstāvji stāsta, ka projektā “Neretas Sudmalu jaukā sala” Neretas novada pašvaldība sadarbībā ar biedrību “Aizkraukles rajona partnerība” savulaik veica remontdarbus par LEADER programmas finansējumu teju 40 tūkstošu eiro apmērā, kopā ar Neretas pašvaldības līdzekļiem pavisam estrādes pārbūvē un labiekārtošanā izlietoti teju 44 tūkstoši eiro. Estrādē ierīkoti jauni skatītāju solu betona pamati, jaunas sēdvietas, demontētas estrādes konstrukcijas un izveidotas jaunas, veikti teritorijas izlīdzināšanas un bruģēšanas darbi, izbūvēti jauni koru podesti, ierīkotas jaunas skaņas aizsargbarjeras skatuves sānos, ierīkots jauns elektrības kabeļu pievads pasākumu apskaņošanai un dažādu elektroierīču darbināšanai. Par projekta naudu tika pastiprināta tilta konstrukcija pār Dienvidsusēju, lai tas būtu drošs kravas transporta iebraukšanai. Tika sakārtota un sakopta dabas ainava, vietējiem iedzīvotājiem un tūristiem labiekārtota estētiska vide aktīvai brīvā laika pavadīšanai, izveidota vieta, kur pagasta un novada organizācijām, pašdarbības kolektīviem rīkot dažādu veidu pasākumus. Sudmalu saliņa jau Latvijas pirmās neatkarības laikā ir bijusi neretiešu un apkārtnes iedzīvotāju iecienīta atpūtas vieta, kur tika dejots, dziedāts, spēlēts teātris, makšķerētas zivis vai vienkārši labi pavadīts laiks.

Juris Gorbačovs, Neretas apvienības pārvaldes vadītājs, teic, ka līgums starp pašvaldību un līdzšinējo zemes īpašnieku noslēgts, atlikušas formalitātes, īpašuma nostiprināšana Zemesgrāmatā. Kā rāda līdzīgi gadījumi Latvijā, nerisinot īpašuma tiesību jautājumu, pašvaldība var kādā brīdī zaudēt publisko pieejamību estrādei. Piemēram, Ogrē zeme zem estrādes pieder vairākiem īpašniekiem, un, ja kāds no viņiem izlemj neļaut to publiski izmantot, uzliek liegumu. Esošais saliņas īpašnieks, ogrēnietis, to saņēmis mantojumā no sievas, un, tā kā īpašumi ir vairāki, daļu no tiem nolēmis pārdot. Pašvaldība veikusi neatkarīgu sertificētu zemes gabala vērtējumu, un tas liecina, ka tirgus vērtība ir nedaudz augstāka par summu, kuru samaksās — 11 tūkstoši eiro.

Pašvaldībai nākotnē būs jādomā arī par īpašumu, uz kura ir rakstnieka Jāņa Jaunsudrabiņa muzejs “Riekstiņi” Neretā. Dažas no muzeja ēkām pieder pašvaldībai, dažas privātpersonai. Turklāt visa zeme zem ēkām arī ir vairāku privātpersonu īpašumā. Pašlaik viss, ko pašvaldība var darīt, ir pagarināt nomas līgumu un nogaidīt, lai īpašnieki tiek skaidrībā savā starpā. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.