Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Mācību gadu sāk savā ēkā

Jaunais mācību gads šogad īpašs P. Barisona Aizkraukles Mūzikas skolā – audzēkņi un darbinieki atgriezušies ēkā Skolas ielā 3, kur notika vērienīgs remonts. Sarkano ķieģeļu mājā, kas izceļas pilsētas ainavā, atkal skan mūzika.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

30 gadu laikā piedzīvo pirmo kapitālo remontu

Mūzikas skola šajā ēkā darbojas kopš tās uzbūvēšanas teju pirms 30 gadiem. Šajā laikā tur veikti nelieli uzlabojumi, bet nu bija pienācis laiks kapitālajam remontam. Aizvadīto pusgadu, kopš tas notika, skolas darbība aizvadīta bijušajā pilsētas sākumskolas ēkā Rūpniecības ielā. P. Barisona Aizkraukles Mūzikas skolas direktore Daina Delvere ir gandarīta, ka remontu izdevās pabeigts līdz 1. septembri, un jauno mācību gadu var sākt savā ēkā. Telpās Rūpniecības ielā šo pusgadu iejutušies labi, bet mājās atgriezties ir vēl labāk. Vēl daudz kas esot jāsakārto, bet mācību procesam viss nodrošināts.

Remontu pieredzējušas visas skolas telpas – mainīts grīdas segums, apgaismojums, sienu un griestu krāsojums, kas nu ir gaišāks un mūsdienīgāks. Ēkai nomainīts jumta segums, augšstāva griestu kupoli, durvis, ierīkota jauna apkures sistēma, pārveidota drošības signalizācijas un ēkas zibens aizsardzības sistēma. Būtisks jaunums ir pacēlājs pie āra kāpnēm, lai ēkā var iekļūt cilvēki ar kustību traucējumiem. Pie skolas nobruģēts neliels laukums, kur darbosies āra skatuve koncertiem brīvā dabā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vislielākā pārmaiņas piedzīvojis pagrabstāvs. Vispirms jau pārbūvēta hidroizolācija, novēršot gruntsūdeņu ieplūšanu ēkā, lai vairs neapplūstu pagrabs. Kā atzina Daina Delvere, iepriekš šī daļa, kur atrodas vairāki mācību kabineti un garderobe audzēkņiem, bija nemīlīga. Turklāt daļu pagrabstāva vispār nevarēja izmantot. Tagad tas viss pārbūvēts, ir gaišs un patīkams. Pagrabstāvā klase ir arī pūtējiem, un tai izmantoti skaņas izolācijas materiāli un pielāgotas durvis. Direktore atzīst, ka tāds iekārtojums būtu nepieciešams arī citos kabinetos, bet materiāli ir dārgi, un pagaidām atļāvušies vienam. Mājīgākas ir arī darbinieku atpūtas telpas, instrumentu, tehnisko lietu un tērpu glabāšanai, bibliotēkai, kur apkopotas liecības par skolas darbību 55 gados, kopš tās dibināšanas.

Daina Delvere izsaka pateicību vispirms pašvaldībai, kas izvērtēja un pieņēma lēmumu, ka nepietiks tikai ar sākotnēji paredzēto jumta remontu, bet uzlabojumi nepieciešami arī iekštelpām. Pateicība celtniekiem, kuri paveica darbus labi un laikus. Mūzikas skolas remontam izlietoti 687 105 eiro, no kuriem 618 394 eiro ir pašvaldības aizņēmums Valsts kasē.

Fakts

Šogad mācības P. Barisona Aizkraukles Mūzikas skolā sāks ap 130 audzēkņu, pedagogu sastāvs ir nemainīgs, tāpat kā piedāvātās izglītības programmas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.