Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Likteņdārzā iestāda Glika ozolu

Tilts uz 500 gadu senu laiku, kad Latviju satricināja kristietības reformas viļņi
Kokneses pilsētas svētku noskaņa iegriezās arī Likteņdārzā, kur līdzās Saieta namam, kuram durvis vērs šovasar, tika iedēstīts luterāņu mācītāja Ernsta Johana Glika piemiņas ozols. Kociņu stādīja Likteņdārza veidotājs un idejas autors Vilis Vītols, Latvijas Evaņģēliski luteriskās Baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags un Saieta nama arhitekts Andris Kronbergs.
Pasākums sākās ar dziesmu “Māci man ticēt, Kungs” Ogres evaņģēliski luteriskās draudzes kora sniegumā. “Likteņdārzs ir vieta, kur pagātne tiekas ar nākotni. Šovasar, augustā, atklāsim arhitekta Andra Kronberga projektēto Saieta namu,” uzrunājot sanākušos, sacīja Kokneses fonda padomes priekšsēdētāja un eiroparlamentāriete Sandra Kalniete. Viņa atgādināja 2005. gadu, kad Vilim Vītolam radās ideja par piemiņas vietas veidošanu 20. gadsimtā bojāgājušajiem un cietušajiem latviešiem. Toreiz te pletās krūmāji un kūla, taču nu ar simtiem tūkstošu cilvēku atsaucību un darbu šis zemes stūrītis pārvērsts līdz nepazīšanai. “Šodien mēs piedzīvosim īpašu notikumu — Likteņdārzā tiks iestādīts ozols, kurš izaudzēts no mācītāja Ernsta Johana Glika stādītā ozola zīlēm. Ar šo simbolisko notikumu Likteņdārzs ceļ tiltu uz 500 gadu senu laiku, kad Latviju satricināja kristietības reformas viļņi. Reformācija kļuva par mūsu garīgās dzīves neatņemamu daļu. Ikreiz, kad aplaistīsim un lolosim šo ozoliņu, mēs domāsim arī par unikālo Likteņdārza garīgo starojumu, kas sākās šeit pirms 17 gadiem,” sacīja Sandra Kalniete.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.