Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Likteņdārzā atcerēsies Barikāžu laiku. Atmiņu stāsti pie ugunskura, silta zupa, kopības sajūta un spēlfilmas “Janvāris” seanss

foto no rcb.lv

20. janvārī no plkst. 12 Likteņdārzā notiks 1991. gada barikāžu aizstāvju atceres pasākums. Būs barikāžu dalībnieku atmiņu stāsti pie ugunskura, silta zupa un kopības sajūta. Kopā dziedāsim tā laika dziesmas, bet vēlāk, plkst. 13 — Saieta namā demonstrēs Viestura Kairiša spēlfilmu “Janvāris”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad aprit 33 gadi, kopš tā laika notikumiem. Izaugusi vesela paaudze, kura barikāžu laiku Latvijā nav piedzīvojusi.

Lietuvā un Latvijā 1991. gada janvārī notika PSRS armijas un iekšlietu struktūru uzbrukumi vietējām varas iestādēm un stratēģiskiem objektiem. Latvijā situācijas saasināšanās savu augstāko eskalācijas punktu sasniedza 14. — 20. janvārī, kad notika periodiski PSRS specvienību kaujinieku uzbrukumi Latvijas varas iestādēm.

Pēc valdības un Latvijas Tautas frontes aicinājuma ap valstiski svarīgiem objektiem operatīvi tika izveidotas barikādes, ko apsargāja neapbruņoti civiliedzīvotāji. Barikāžu izveidošanā iesaistījās iedzīvotāji no visas Latvijas, lauku reģionu pārstāvji ieradās ar smago lauksaimniecības, mežizstrādes u. c. tehniku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Var teikt, ka ar 1991. gada barikādēm noslēdzās atmodas laika (1986. g. — 1991. g.) nevardarbīgā pretošanās kustība, nereti saukta arī par Dziesmoto revolūciju. Atmodas laika dziesmas vienoja cilvēkus, stiprinot to drosmi stāties pretī PSRS politiskajai iekārtai un iestāties par savas valsts neatkarību.

Latvijā barikādēs par svarīgo objektu aizsargāšanu piedalījās 50 tūkstoši, bet mītiņā — 15 tūkstoši cilvēki.

Pasākumā aicināts piedalīties ikviens. Īpaši aicināta skolu jaunatne. Pasākums ir bezmaksas. 

Autors: GUNTA ŠMIDRE

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.