Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Lietie diski – kopšana un remonts

Lietie diski ir lielisks veids, kā piešķirt savam auto elegantu un unikālu identitāti, kas uzlabos kā jaunāka, tā arī vecāka gada automašīnu koptēlu. Tie ir moderns auto papildinājums, kas no tērauda diskiem atšķiras ar savu vieglumu, vizuālo daudzveidību un augstu korozijas izturību. Tāpat kā jebkurai citai auto detaļai, arī lieto disku kopšanai un remontam autovadītājiem ir jāpievērš uzmanība, lai savlaicīgi novērstu dažādus bojājumus.

Kā lietie diski atšķiras no tērauda diskiem?

Lietie diski padara automašīnu ne tikai estētiski pievilcīgāku, bet arī uzlabo tās veiktspēju un dinamiku. Ņemot vērā vienu no galvenajām lieto disku atšķirībām – mazāku svaru – disku pareiza izvēle dod iespēju uzlabot auto vadāmību, dinamiku un bremzēšanas procesu. Tā kā autovadītājiem ne mazāk svarīgs ir arī vizuālais izskats, lietie diski ir pieejami plašā dizaina klāstā, kā arī ir daudz izturīgāki pret koroziju. Un, protams, nevar aizmirst par šobrīd īpaši aktuālu priekšrocību – degvielas patēriņa samazināšanu.

Kā kopt lietos diskus, lai tie kalpotu ilgāk?

Lai saglabātu pievilcīgu un koptu lieto disku izskatu pēc iespējas ilgāk, ir ieteicams par tiem savlaicīgi rūpēties. Lūk, saraksts ar ieteikumiem veiksmīgai vieglmetāla disku apkopei.

  • Lai lietie diski ilgāk izskatītos kā jauni, tie ir regulāri jāmazgā. Vēlamais mazgāšanas biežums ir viena līdz divas reizes nedēļā.
  • Svarīgi izmantot šim nolūkam paredzētus mazgāšanas līdzekļus, kas nesatur skābi.
  • Ieteicams divas reizes gadā pēc disku kopšanas uzklāt arī vaska kārtu, kas palīdzēs pasargāt lietos diskus no dubļiem un putekļiem.
  • Ja automašīnai izvēlēti pulētie diski, ieteicams šo darbību ik pa laikam atkārot, izmantojot konkrētajiem diskiem paredzētu pulēšanas līdzekli un kokvilnas drānu.

Ko darīt lieto disku bojājuma gadījumā?

Reizēm, lai arī cik rūpīgi tiktu kopti diski, mehāniskie bojājumi ir neizbēgami. Ar kādu asāku bedri vai ceļa apmali var gadīties saskarties ikvienam autovadītājam. Taču arī situācijās, kad šādi defekti radušies, ir iespējams disku remonts. Ja diskam radies bojājums, tad tā ilgstoša izmantošana, neveicot remontu, var atstāt negatīvu ietekmi uz automašīnu, tāpēc ieteicams pēc iespējas ātrāk vērsties pie profesionāļiem, kas veiks disku remontu.

Viens no lielākajiem riepu un lieto disku mazumtirgotājiem “Riepu Garāža” savos servisos Rīgā piedāvā kvalitatīvu un ātru disku remontu. Klientiem pieejama disku taisnošana, metināšana, restaurācija un citi pakalpojumi, ko veic pieredzējuši meistari ar jaunākās paaudzes iekārtām. Servisos uz vietas un arī interneta veikalā riepugaraza.lv ir iespējams izdevīgi iegādāties lietos diskus un no plašā klāsta izvēlēties uzticamas auto riepas ikvienai sezonai.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.