Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Lielzalves muižā atklāta piemiņas istaba Imantam Auziņam. Skan četru dziesmu pirmatskaņojums ar dzejnieka vārdiem. ( pievienots video)

Lielzalves muižas viesus ar Imanta Auziņa dzejas lasījumu priecēja Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas audzēkņi un skolotāja Aija Kalnāre.

Lielzalves muižā atklāta piemiņas istaba dzejniekam, atdzejotājam, literatūrkritiķim, sabiedriskam darbiniekam, novadniekam Imantam Auziņam. Par godu šim notikumam Staburaga muzikālā apvienības vadītāja Diāna Austra Salmiņa, izmantojot Imanta Audziņa dzeju, radījusi četras jaunas dziemas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zalve ir Imanta Auziņa dzimtā puse, kur pavadīta bērnība un skolas gadi un kas visu mūžu bijusi dzejnieka iedvesmas un spēka vieta. Zalvei un Sēlijai piederēja viņa sirds, dzimtās puses mīlestības tēma ievijusies radītajos darbos. Tā ir viņa senču zeme, kas jau Lielzalves muižas laikos bijusi Auziņu dzimtas mājvieta.

“Sēļu kluba” vadītāja Ilma Svilāne teic – tas ir mūsu pienākums un pateicība par šai vietai veltīto dzejnieka mīlestību. 13. novembrī Imantam Auziņam apritētu 85 gadi, un šis ir īstais laiks atgādināt un celt šo vārdu sabiedrības vērtējumam. Dzejnieka mūža lielākā daļa nodzīvota padomju okupācijas gados, bet īsti viņa dvēsele atplaukst reizē ar Latvijas valsts atjaunošanos. Piemiņas istabas atklāšana būs cieņas pilns žests garīgi bagātam mūžam.

Ekspozīcijas pamatā ir Ilgas Ceras savāktie materiāli. Savu artavu piemiņas istabas iekārtošanā devis arī fotogrāfs Aivars Bite. Lielākā daļa fotogrāfiju, kas tajā apskatāmas, ir Aivara uzņemtas. Arī rakstāmgalds, grāmatu plaukts un tintnīca uz galda ir no Aivara Bites mājām Neretā. Piemiņas istabas atklāšanas dienā to papildināja vēl viena lieta – Imanta Auziņa rakstāmmašīna, kuru atveda dzejnieka meitas Irēna un Anna.

Lielzalves muižas viesus ar Imanta Auziņa dzejas lasījumu priecēja Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas audzēkņi un skolotāja Aija Kalnāre. Savukārt Staburaga muzikālā apvienība klātesošajiem bija sagādājusi pārsteigumu – četru dziesmu pirmatskaņojumu, kurās Imanta Audziņa dzeju mūzikā ietērpa Diāna Austra Salmiņa.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.