Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Lielākajai sabiedrības daļai ieteicams saņemt pielāgoto balstvakcīnu

Gatavojoties Covid-19 uzliesmojumam, rudenī būs pieejamas jaunas balstvakcīnas pret šo vīrusu. Par plānoto vakcinācijas procesu Slimību profilakses un kontroles centrs un Nacionālais veselības dienests informēja preses konferencē.
Der abas vakcīna
Plānots, ka pielāgotās vakcīnas pret Covid-19 būs pieejamas ātrākais šī gada septembrī, kad būs pabeigta to reģistrācija Eiropas Zāļu aģentūrā. Kā informēja Imunizācijas valsts padomes loceklis un ģimenes ārsts Ainis Dzalbs – aizvadītajā laikā intensīvi sekots līdzi pētījumiem saistībā ar Covid-19, vakcīnām un citu valstu pieredzei. Pamatojoties uz to tapa rekomendācija tālākai rīcībai. Viņš uzsvēra, ka vakcinācija joprojām ir efektīvākais veids, lai būtiski samazinātu smagu saslimšanu, hospitalizācijas un nāves risku no Covid-19.
Joprojām vakcinācijai pieejamas oriģinālās — iepriekš jau reģistrētās Covid-19 vakcīnas. Tiklīdz būs piegādātas, cilvēkiem piedāvās arī jaunās pielāgotās vakcīnas, kas būs papildinātas un piemērotas tieši sezonā cirkulējošā vīrusa Omikrona variantam. Līdzīgi kā tas šobrīd ir ar gripu — viena deva pirms plašākas saslimšanas.
Imunizācijas valsts padome rekomendējusi neveidot sarežģītus Covid-19 vakcinācijas algoritmus, bet piemērot vienas balstvakcinācijas principu neatkarīgi no iepriekš saņemto vakcīnu devu skaita vai pārslimošanas, ko nevar pielīdzināt vienai vakcīnas devai, jo tā nodrošina īslaicīgu imunitāti. Līdz ar to lielākajai sabiedrības daļai rudenī ieteicams saņemt pielāgoto balstvakcīnu. To var kombinēt ar citām nepieciešamajām vakcīnām.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.