Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

“Lauma A” piemēros kavējuma naudas soda procentus. Līdz šim tas netika darīts

Ilustrācija veidota ar canva.com Foto: Dean Drobot

Aizkraukles namu apsaimniekošanas uzņēmums “Lauma A” no februāra apsaimniekošanas maksas parādniekiem sāks piemērot kavējuma naudas soda procentus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzņēmuma vadītājs Andris Zābelis skaidro, ka līdz šim tas netika darīts, tomēr izvērtējot situāciju, pieņemts šāds lēmums.

Tajās mājās, kuras nav noslēgušas līgumu ar “Laumu A” par apsaimniekošanu, parādniekiem tiks piemēroti atbilstoši Civillikuma 1765. pantā noteiktie likumiskie 6% gadā jeb 0,016% dienā no kavētās summas. Pārējās mājās piemēros tādus soda procentus, kādi noteikti ar namu apsaimniekotāju noslēgtajā līgumā.

Saprotot to, ka iedzīvotājiem parādnieku vietā tik un tā ir jāsamaksā par izlietoto elektrību, izvestajiem atkritumiem, citiem pakalpojumiem, dzīvokļu īpašnieku kopībai ir arī tiesības lemt par lielākiem procentiem nekā likumiskie. Tā pagājušā gada nogalē lēmusi Augstākā tiesa.

“Esam par to informējuši Aizkraukles novada domi, informācija ievietota arī mūsu mājaslapā. Soda procentus piemērosim tiem parādiem, kas sāks veidoties februārī, un iedzīvotāji to savos rēķinos redzēs aprīlī. Pieļauju, ka cilvēkiem būs daudz jautājumu, saņemsim daudz zvanu, bet esam gatavi skaidrot situāciju un pieņemto lēmumu,” saka uzņēmuma vadītājs un piebilst, ka ar parādniekiem regulāri tiek strādāts. Vispirms tiek sūtītas brīdinājuma vēstules, ja nav rezultāta, tad gatavo prasību tiesā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.