Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Latviju apceļo izstāde par vēlēšanu biļeteniem dažādās valstīs tagad un agrāk

Tikko aizvērušās vēlēšanu iecirkņu durvis, šķiet, tik pašsaprotami, ka mums rokās bija 19 vēlēšanu biļeteni, no kuriem bija jāizvēlas viens un jāievieto aploksnē. Taču — vai iespējami arī citādu veidu biļeteni? Kā vēlēšanas notiek citās valstīs, un kā tās notika senākos laikos? Uz šo jautājumu bezgala interesantas atbildes var rast Cēsīs, kur apskatāma informatīvā izstāde “Vēlēšanu biļetens. Vienkāršs papīra gabaliņš vai varas instruments?”.
Visā Ziemeļvalstu un Baltijas reģionā ir 25 miljoni reģistrēto vēlētāju, bet retais zina, kāpēc vēlēšanu biļetens izskatās tāds, kāds tas ir.

Izstādi veido reāla izmēra oriģināli vēlēšanu biļeteni no senām un pavisam nesenām vēlēšanām Dānijā, Somijā, Vācijā, Lietuvā un Zviedrijā. Savukārt vairāki vēlēšanu biļeteni no citām valstīm, piemēram, no Bangladešas, Vjetnamas, Čīles, parāda svarīgas atšķirības un līdzības. Starp citu, Eiropā tikai Beļģijā un Maltā vēlēšanās jāpiedalās obligāti, ja ne — jāmaksā valstij sods.
Izstādē, noskenējot kvadrātkodu, var lietot audiogidu. Iespējams arī spēlēt bingo, kur jāatbild uz dažādiem jautājumiem. Apskatāmas arī dažas balsošanas iekārtas.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.