Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Latvijas dabas bagātības pārtop veselīgās zāļu tējās. Saruna ar “Rūķīšu tējas” saimniekiem

Vasaras saulgriežos saule paceļas augstākajā debesjuma punktā. Tas ir laiks, kad daba ir pilnbriedā un gatava mums dāvāt visu labāko, ko ir sarūpējusi. Tāpēc jāsteidz vākt ārstniecības augus gan veselības uzlabošanai, gan enerģijas iegūšanai visa gada garumā. To čakli dara arī viens no lielākajiem ārstniecības augu ražotājiem Latvijā — zemnieku saimniecība “Rūķīšu tēja”, kas sevi sauc par ģimenes uzņēmumu, jo darbos aktīvi iesaistās viņu trīs jau pieaugušie bērni — Emīls, Agate un Roberts.

Jau sētā gaisā virmo kumelīšu ziedu smarža, jo šim augam rit īstais pļaujas laiks un no lauka atvestie augi tiek šķiroti un gatavoti žāvēšanai.

Augus audzē vairāk nekā 20 gadu

“Rūķīšu tējas” pirmsākumi meklējami 1993. gadā. “Sievas Ivetas tēvs Eduards Ūdris kopā ar Rīgas Farmaceitiskās fabrikas speciālistu docentu Dailoni Pakalnu bija nodibinājis firmu “Planta Medica”. Mūs, jaunos, sūtīja pļavā vākt dažādus ārstniecības augus. Man plašu zināšanu par augiem pirms tam nebija,” atceras saimniecības īpašnieks Raimonds Lignickis un turpina: “1997. gadā nopirkām mājas “Rūķīši” un pamazām pievērsāmies ārstniecības augu audzēšanai. Pirmās bija kumelītes, piparmētras, raudene un melisa.” 2000. gadā tika nodibināts uzņēmums “Rūķīšu tēja”. Kopš tās dienas no nepilna hektāra saimniecība paplašinājusies līdz vairāk nekā 30 hektāriem, kur tiek audzēti vairāk nekā 40 dažādi ārstniecības augi. Rūpīgi ievāktās drogas pārtop ap 80 dažādās “Rūķīšu tējās”. Produkciju var iegādāties veikalos un aptiekās visā Latvijā, kā arī firmas veikalā Rīgā, Imantas tirgū, internetveikalā un “Rūķīšu tējas” ražotnē Dobelē. Par eksportu netiek domāts, jo konkurēt ar valstīm, no kurām nāk ļoti lēta izejviela, piemēram, Pakistānu, Indiju, nav iespējams. “Šajās valstīs ir lēts darbaspēks un mazs enerģijas patēriņš. Mūsu izmaksas ir daudz augstākas. Dažas kultūras izžāvēt ir dārgāk nekā iepirkt,” paskaidro R. Lignickis. Viņš arī norāda, ka visas saražotās tējas tiek veiksmīgi realizētas tepat Latvijas tirgū. Nesen sadarbībā ar uzņēmumu “Dobeles dzirnavnieks” uz kara postīto Ukrainu aizceļojuši saimniecībā gatavotie ievārījumi un tējas.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.