Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Laika un vēstures krājēja. Sarmītes Misēvičas vaļasprieks — kalendāru, krūzīšu, salvešu, sveču krāšana.

Aizkraukles pilsētas bibliotēkā apskatāma bijušās koknesietes Sarmītes Misēvičas izstāde “Kalendāri jeb laika skaitīšana”. ”Staburags” Sarmīti daļēji var uzskatīt par savējo — viņa savulaik te strādāja par mašīnrakstītāju. Ne tikai šis fakts saista Sarmīti ar mūsu laikrakstu: savulaik “Staburags” viņas personiskajā dzīvē bijis “savedēja” lomā — Sarmītes ievietotajam iepazīšanās sludinājumam laikrakstā atsaucās Aldis no Bauskas puses, kurš vēlāk enerģisko koknesieti aizvilināja uz savām mājām.

Četri bērni, astoņi mazbērni
Nu jau gandrīz 30 gadu Sarmīte dzīvo Bauskas novada Vecsaules pagasta Jaunsaulē. Viņas mīlestība ar Aldi svētīta četriem bērniem — Māri, Jāni, Līgu un Baibu — un astoņiem mazbērniem — Svenu, Amandu, Reini, Marlēnu, Jēkabu, Oliveru un pērn dzimušajiem Ralfu un Maiju. Tas gan nenozīmē, ka Sarmīte savu dzīvi atdod tikai mazbērniem — viņasprāt, tie jāaudzina vecākiem pašiem, bet vecvecākiem tikai jāpalīdz. Sarmīte vēl ir gana jauna un mundra un sevi vēl ziedo simt un vienam darbiņam un vaļaspriekiem. Un, kur viņa parādās, tur viss virmo un mutuļo. Sarmīte savulaik ar biedrības “Jaunsaule” dalībniecēm iekustinājušas jaunsauliešus piedalīties amatierkolektīvos: teātra spēlēšanā, sieviešu ansamblī “Uguntiņas”, līnijdeju dejošanā. Iespēju robežās pati arī darbojusies visos kolektīvos, tagad gan metusi mieru, vien iesaistās dramatiskajā kolektīvā. Lai izkustinātu vietējos no iesūnošanas, Sarmīte katru gadu organizēja arī ekskursijas pa Latviju. Sarmīte ir Jaunsaules luterāņu draudzes locekle un jau vairākus gadus arī draudzes diakonijas vadītāja.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.