Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Lai uzvara sportā būtu godīga

Ivans Šapošņikovs: “Jau senos laikos gladiatori, sportisti lietoja kādas stimulējošas vielas. Kāpēc sportisti to dara mūsdienās — atbildes joprojām nav”
Sports ir nozīmīga dzīves daļa gan profesionāliem sportistiem, gan amatieriem un fitnesa entuziastiem, un nereti to diemžēl pavada dopinga lietošana. Dopingu par nozīmīgu problēmu gan sporta nākotnei, gan sabiedrības veselībai kopumā atzinuši arī mediķi. Lai gan izstrādāts sportā aizliegto vielu saraksts, joprojām nav zinātnisku pierādījumu par daudzu vielu nozīmīgumu sportiskā snieguma uzlabošanā, un ar to tiek spekulēts. Latvijas Antidopinga birojs ir iestāde, kas valstī īsteno antidopinga aktivitātes, izglīto un kontrolē. Biroja eksperts izglītības un informācijas jautājumos Ivans Šapošņikovs norāda — Latvijā veikts pētījums apstiprināja: ja cilvēks krāpjas sportā, viņš tā rīkojas arī citās dzīves jomās, tāpēc svarīga ir izglītošana jau kopš mazām dienām. “Bērnu un jauniešu audzināšana notiek arī caur sporta nodarbībām. Sports nav tikai cīņa par uzvarām un zaudējumiem, rezultātu ietekmē ļoti daudzi faktori, ko vienmēr var uzlabot,” viņš saka.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.