Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Lai mūzikas skaņas sasniedz debesis! Izskan IV Garīgās mūzikas festivāls “Soli Deo Gloria”

Baibas Skabas foto

Sestdiena Aizkrauklē pagāja mūzikas zīmē — Sv. Terēzes no bērna Jēzus Romas katoļu baznīcā norisinājās IV Garīgās mūzikas festivāls “Soli Deo Gloria”, kas pulcēja teju 250 dziedātāju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Esiet sveicināti Aizkrauklē, šajā skaistajā baltajā dievnamā!” sanākušos un dziedātājus uzrunāja pasākuma vadītāja, Aizkraukles novada Kultūras pārvaldes vadītāja Anta Teivāne.

Pirmais Bērnu un jauniešu garīgās mūzikas saiets notika 2017. gadā Sv. Annas evaņģēliski luteriskajā baznīcā Kuldīgā, un tā iniciators ir Aizkraukles novada koru virsdiriģents Eduards Grāvītis. Toreiz festivālam bija starptautisks raksturs, jo ar Alūksnes, Kurzemes puses koriem, Aizkraukles kori “De Cantare” muzicēja arī jaunieši no Lietuvas.

Pēc gada dziedātāji posās uz Aizkraukli un tikās II festivālā. Togad koncerts notika arī Kokneses evaņģēliski luteriskajā baznīcā. Pandēmijas dēļ festivāla rīkošanu nācās atlikt. Pagājušajā gadā norisinājās III Bērnu un jauniešu garīgās mūzikas festivāls, šogad — ceturto reizi kā IV Garīgās mūzikas festivāls.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Festivālu rīkoja Aizkraukles novada Interešu izglītības centrs, Aizkraukles novada Kultūras pārvalde sadarbībā ar vokālās mūzikas jomas koordinatoru novadā, skolēnu koru diriģentiem, pašvaldībām, izglītības iestādēm.

“Soli Deo Gloria” nozīmē “Slava vienīgajam Dievam”, kas mūzikas pasaulē nav svešs, jo savos opusos to izmantojuši daudzi slaveni komponisti.

“Lai visiem mums svētība, lai mūsu mūzikas skaņas sasniedz debesis!” festivāla ievadā sacīja tā idejas autors Eduards Grāvītis. Par emocionālo baudījumu koncerta laikā gādāja novada dziedošie kolektīvi — Aizkraukles pagasta sākumskolas 1.— 4. klašu koris (diriģente Janīna Zolotorenko), P. Barisona Aizkraukles Mūzikas skolas vecāko klašu koris (Silva Upeniece), Aizkraukles novada vidusskolas duets Ketlīna Marija Ļebedeva un Laura Mūrmane, Aizkraukles kultūras centra vīru vokālais ansamblis “Es atnākšu”, sieviešu vokālais ansamblis “Spīdala” (Janīna Zolotorenko) un jauktais koris “Aizkraukle” (Eduards Grāvītis, Lelde Kamzole-Gagaine, A. Upīša Skrīveru vidusskolas 4. — 11. klašu koris (Silva Upeniece), Skrīveru kultūras centra jauktais koris “Dīvaja” (Silva Upeniece, Sintija Šteinkopfa), Kokneses kultūras centra sieviešu koris “Anima” (Lelde Kamzole-Gagaine) un senioru koris “Alaine” (Aldis Lazdiņš), sieviešu koris “Daudzeva” (Raimonds Gulbis), Staburaga pagasta sieviešu vokālais ansamblis “MiLaRe” (Diāna Austra Salmiņa). Vistālāko ceļu uz Aizkraukli mēroja Preiļu Mūzikas un mākslas skolas koristi ar savu vadītāju Ilzi Valaini — pavisam 13 muzikālas apvienības, ko pārstāvēja ap 250 dalībnieku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Festivāla sākumā Eduards Grāvītis vēlēja, lai dziedātāju mūzikas skaņas sasniedz debesis. Pēc kvēlajiem aplausiem, dziedātāju un skatītāju smaidiem spriežot, tās sasniedza sanākušo sirdis. Kopkora sniegumā skanēja Valda Zilvera “Soli Deo Gloria”, kas uzrakstīta īpaši šim festivālam. Koncerts, kas guvis atzinību arī sociālajos tīklos, noslēdzās ar lūgsnu “Mūsu Tēvs Debesīs”, ko mūzikā ietērpis Andris Eniņš.

“Viss izdevās labāk, kā bija iecerēts,” pēc koncerta “Staburagam” sacīja diriģents un festivāla idejas autors Eduards Grāvītis. “Tas mazumiņš, ar ko viss aizsākās — ar paaudžu maiņu, ar mūsu senioriem un tad ar mazajiem no pagasta, kas skaidri un gaiši pateic, ko dari un ko nedari, tas ir tas galvenais, un tas, ka cilvēki aiziet šajā sestdienas vakarā tīri un attīrīti! Paldies visiem, kas darbojās un izdarīja neredzamo darbu! Paldies baznīcai!”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.