Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Lai ieraudzītu — jāiet dabā!

Biologs un ornitologs Gaidis Grandāns: tas ir dzīvesveids, pret ko “zāļu” nav
Ir kaut kas ļoti maģisks laikā, kad pavasara debesis pilnas gājputnu kāšiem. Bez tā dabas atmoda nebūtu pilnīga. Tas ir mīļākais gadalaiks arī pļaviņietim Gaidim Grandānam. Biologam pēc profesijas un nodarbošanās, bet sirdī vairāk ornitologam. Putnu vērošana un jaunu sugu atklāšana Latvijā ir viņa vaļasprieks un dzīvesveids, pret kuru “zāļu” neesot.
Noregulēts “pulkstenis”
— Skatot gājputnus, nesen bērni uzdeva tradicionālo jautājumu — kā tad viņi zina, kad jāatgriežas, piemēram, no Āfrikas?
— Tālākie to dara pēc sava iekšējā “pulksteņa”. Kā tas noregulēts, tā nemainīgi darbojas katru gadu. Tos vēl gaidām, lai gan daļa stārķu jau ir klāt. Nāks siltuma vilnis, un būs vairāk, jo atlidošanu nosaka arī atrodamā barība. Pavasaris šogad līdzīgs kā citus gadus. Pirmie parasti atlido tuvie migranti, kas ziemo Eiropas robežās vai kaut kur netālu — mājas strazdi, lauku cīruļi, ķīvītes. Viņi ik gadu seko sniega līnijai. Cik ātri tā kūst, tik drīz atgriežas. Ja sniega nav, daļa atlido pat vēl drīzāk — dažkārt jau februāra beigās.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.