Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Laba infrastruktūra ļauj attīstīties tenisam. Aizkraukles tenisa hallē notiek visvairāk starptautisko turnīru

VIETA UZ GODA PJEDESTĀLA. Par vietu uz goda pjedestāla sacentās arī Latvijas izlases U16 un U14 komandas. Jevgēnija Karlsona foto no Latvijas Tenisa savienības

Aizkraukles tenisa halle, kurā saimnieko tenisa klubs “Vilar”, kļuvusi par vietu, kur notiek visvairāk starptautisko tenisa turnīru Latvijā. Pavisam nesen Aizkrauklē uzņēma jaunās tenisistes no 13 valstīm, kuras piedalījās Eiropas komandu ziemas kausa kvalifikācijas spēlēs U14 un U16 vecuma grupā. Par vietu uz goda pjedestāla cīnījās arī Latvijas izlases jaunietes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pieļauju, ka daudzi aizkrauklieši nemaz nezina, ka Aizkrauklē ir ļoti aktīva tenisa dzīve un mūsu pilsētas vārds tenisistu vidū ir labi zināms.

Uzņem spēlētājus no 13 valstīm

VISS NOTIEK! Aizkraukles tenisa hallē notiek daudz starptautisku turnīru, šeit spēlējuši tenisisti no 20 dažādām valstīm.

Latvijas Tenisa savienības attīstības direktore un Eiropas komandu ziemas kausa kvalifikācijas spēļu organizatore Irina Kuzmina-Rimša atzīst, ka gan Aizkrauklē, gan Latvijā kopumā šīs sacensības ir liels notikums. Vismaz 20 gadus mūsu valsts nav uzņēmusi atlases turnīra komandas divās vecuma grupās. Aizkrauklē notikušo turnīru atbalstīja arī Aizkraukles novada pašvaldība. Pie mums trīs dienas uzturējās un par vietu uz gods pjedestāla sacentās 16 komandas no 13 valstīm – kopā vairāk nekā 60 sportistu un viņu treneru. “Aizkraukles tenisa halle ir ļoti ērta infrastruktūras ziņā. Turpat blakus ir viesnīca un tiek nodrošināta ēdināšana, līdz ar to sacensību rīkotājiem nav jādomā par sportistu nogādāšanu sacensību norises vietā. Tāpat hallē ir trenažieru zāle, kuru sportisti var izmantot. Viss ir blakus, ērti sasniedzams,” stāsta Irina Kuzmina-Rimša. Aizkraukle ir maza, kompakta, viss ērti ar roku sasniedzams. Blakus hallei ir arī veikali. Lai gan sportistiem nebija pārāk daudz brīvā laika, Tenisa savienība bija sagatavojusi nelielus bukletus, ko Aizkrauklē apskatīt brīvajā laikā. Sportistu dienas gan bija ļoti noslogotas. Pirmie treniņi jau sākās septiņos no rīta. Deviņos sākās sacensības, kas ilga līdz vēlam vakaram.

“Esam pateicīgi tenisa klubam “Vilar”, kas rīko sacensības un uzņem pie sevis turnīra sportistus. Tas ļoti pozitīvi ietekmē tenisa attīstību Latvijā. Priecājamies, ka klubs apņēmās rīkot arī šo turnīru, jo tas ir viens no lielākajiem Latvijā. Iepriekš pie mums šāda mēroga pasākums notika pirms kādiem 20 gadiem, taču man šķiet, ka toreiz uzņēma tikai vienas vecuma grupas spēlētājus,” saka Tenisa savienības pārstāve.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Klubam jau pieci gadi

Tenisam piemērotā infrastruktūra veicina arī šī sportaveida attīstību Aizkrauklē. Kopš 2019. gada Aizkrauklē darbojas tenisa klubs “Vilar”, kurš 26. februārī svinēs piecu gadu jubileju. Klubā strādā divi treneri, kuri piedāvā treniņus vairākām vecumu grupām un līmeņiem. Lielākās problēmas klubam sagādāja pandēmija, kuras rezultātā tas zaudēja iespēju attīstīt tenisa jomu Aizkrauklē. 2022. gada mērķis bija popularizēt klubu starptautiski un norisinājās pirmās tenisa kluba “Vilar” starptautiskās sacensības. Jau divus gadus Aizkrauklē viesojas sportisti no vairāk nekā 20 dažādām valstīm. “Dotajā brīdī strādājam pie tenisa popularizēšanas, organizējot treniņus, vietējās sacensības, Latvijas tenisa federācijas sacensības, kā arī starptautiskās sacensības,” stāsta kluba vadītāja Ilona Kulibaba.

Tenisa nodarbības notiek arī Aizkraukles sporta centrā.

Viss ar roku aizsniedzams

Irina Kuzmina-Rimša stāsta, ka Aizkraukles tenisa hallē regulāri notiek arī dažādas tenisa nometnes. “Hallē ir četri laukumi, protams, ērtā dzīvošana, tas, ka šeit ir pieejams brīvs laiks treniņiem, nosaka arī interesi. Aizkraukle arī nav tālu no Rīgas,” rezumē Tenisa savienības pārstāve, kura šajā organizācijā pārzina arī izglītības jomu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ārpus Rīgas un Jūrmalas nav nemaz tik daudz vietu, kur tenisu var spēlēt telpās un attīstās šis sporta veids. Irina min Liepājas Olimpisko centu, Valmieras halli, kur regulāri notiek sacensības un strādā pie treneru kvalifikācijas paaugstināšanas. Āra kortu, protams, ir krietni vairāk. Korti ar diviem laukumiem ir arī Aizkrauklē, līdzās sporta centram.

Piedāvā apmācību sporta skolotājiem

Irina stāsta, ka teniss nav tikai privāto klubu un dažu sporta skolu priekšrocība, to iespējams integrēt arī sporta stundās vispārizglītojošajās skolās. Latvijas Tenisa savienība martā rīko kursus, kuros bez maksas aicināti piedalīties arī skolu sporta skolotāji, kuri var apgūt prasmes un zināšanas šajā sporta veidā. “Katram skolotājam ir iespēja sporta programmā iekļaut kādu papildu sporta veidu, ko apgūt. Ja kādā skolā izvēlētos tenisu un skolotājs apmeklētu kursus, mēs no savienības puses varētu iznomāt nepieciešamo inventāru, palīdzēt noorganizēt kādu nelielu turnīru. Tā kā Aizkrauklē tam ir piemērota infrastruktūra, bērniem būtu visas iespējas apgūt ko jaunu. Līdz ar to tas veicinātu lielāku interesi un varbūt arvien vairāk bērnu pievērstos šim sporta veidam,” stāsta Irina, kuras mērķis ir popularizēt un attīstīt šo sporta veidu Latvijā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.