Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Kvalitatīvas saulesbrilles – garants ne tikai redzes veselībai, bet arī komfortam

Spilgta saules gaisma ne tikai īslaicīgi apžilbina acis, bet arī laika gaitā bojā tās, radot paaugstinātu risku dažādu acu slimību attīstībai un pat redzes zaudēšanai. Tieši tādēļ saulesbrilles nav tikai skaists aksesuārs vasaras mēnešos, bet gan nozīmīgs acu veselības aizsarglīdzeklis. Turklāt, saulesbrilles palīdz nodrošināt arī drošu auto vadīšanu un papildus komfortu, nodarbojoties ar sporta aktivitātēm uz ūdens vai sniega, jo šajos apstākļos palielinās gaismas spilgtums un tās staru iedarbība uz redzi.

Lēcu aizsargpārklājuma aizsardzības efektivitāte pret UV starojumu, briļļu rāmja forma un materiāls, kā arī ikdienas lietošanas paradumi ir būtiskākie aspekti, kam ir jāpievērš pastiprināta uzmanība, izvēloties un ikdienā lietojot saulesbrilles.

Vai saulesbrilles nolietojas?

Jo kvalitatīvāks būs saulesbriļļu lēcu aizsargpārklājums, jo labāk tas spēs atstarot un absorbēt UV starojumu, pasargājot acis. Taču UV starojums bojā ne tikai redzi, bet arī pašas lēcas, mazinot to spēju absorbēt nepieciešamo UV starojuma apjomu. Turklāt, spēju pilnvērtīgi pasargāt acis ietekmē arī saulesbriļļu lietošanas intensitāte un paradumi, jo uz lēcām var rasties sīki skrāpējumi un citi nodiluma defekti.

Ja saulesbrilles tiek izmantotas bieži vidē ar intensīvu un spilgtu saulesgaismu, tās ir jānomaina ik pēc pāris gadiem. Savukārt, saulesbrilles, kuras tiek izmantotas reti vai mērenas intensitātes saules gaismā kalpos daudz ilgāk, taču ir jāņem vērā, ka briļļu ietvaru materiāli gadu laikā kļūst trauslāki.

Kā lēcu un ietvara izvēle ietekmē komfortu?

Saulesbriļļu izmantošanas vide būtiski ietekmē lēcu un ietvara izvēli. Salīdzinot ar nepolarizētiem briļļu stikliem, polarizētas saulesbrilles mazina arī atspulgu redzamību no gaismu atstarojošām plaknēm, kas sporta un citas aktivitātēs var būt tikpat traucējoši kā tieši saules stari.

Sejas formai neatbilstošu briļļu ietvaru izvēle ar pārāk mazām vai pārāk tālu novietotām lēcām var samazināt saulesbriļļu efektivitāti, jo saules stari ietekmē redzi  ne tikai tieši, bet arī no sāniem.

Dr.Lensor plašais un daudzveidīgais saulesbriļļu klāsts ļaus atrast vispiemērotāko briļļu ietvara modeli katra sejas formai un gaumei. Apskatīt plašo klāstu ar saulesbrillēm iespējams www.lensor.eu interneta veikalā. Gadījumā ja rodas jautājumi, interneta veikalā ir pieejams konsultācijas čats, kā arī var sazināties ar speciālistiem telefoniski un saņemt atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.