Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Konferencē izvērtē Andreja Upīša personību un daiļradi

Andreja Upīša memoriālais muzejs sadarbībā ar Aizkraukles novada pašvaldību un Kultūras pārvaldi rīkoja zinātnisku konferenci “Andrejs Upīts. Atskats un izredzes”, kas norisinājās novada kultūras centrā.
Pagājušā gada novembrī bijušais Jaunjelgavas novada domes vadītājs, tagad Aizkraukles novada domes deputāts Guntis Libeks satricināja vietējo sabiedrību, aicinot Skrīveru vidusskolai, bibliotēkai un arī ielai noņemt A. Upīša vārdu, pamatojot to ar Upīša pretvalstisko rīcību. Tika pausti dažādi viedokļi, raisījās plašas diskusijas, bija tādi, kas G. Libeka ideju atbalstīja, tomēr vairums bija pret. Tad arī dzima doma rīkot šai tēmai plašāku konferenci, lai izvērtētu A. Upīti gan kā rakstnieku, gan politiķi.
Kāpēc konferences nosaukums ir “Atskats un izredzes”? Tas ir noslēdzošās nodaļas nosaukums Andreja Upīša veidotajā “Latviešu jaunākās Rakstniecības vēsturē”, kas tika izdota 1921. gadā. “Tas ir iederīgs nosaukums šodienas situācijā šodienas konferencei,” sacīja Andreja Upīša memoriālā muzeja galvenais speciālists Arnis Koroševskis.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.