Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Komentārs: vai vajag ieviest valsts aizsardzības dienestu?

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks no nākamā gada vēlas ieviest valsts aizsardzības dienestu. Iesākumā tas būtu brīvprātīgs un dienestam pakļautu 18 līdz 27 gadus vecus jauniešus. Gada laikā dienestā paredz iesaistīt ap 1000 mūsu valsts pilsoņu. Vai šāda iecere ir realizējama?
BROŅISLAVS MAČUĻSKIS, zemessargs
— Domāju, ka problēmas varētu būt ar instruktoru, komandējošā sastāva nodrošināšanu. Tas pats attiecas arī uz plānoto obligāto civilās aizsardzības mācības ieviešanu skolās. Pašlaik ir doma to uzticēt mācīt jaunsardzes instruktoriem. Izglītības un zinātnes ministrija noteikusi, ka skolotājam jābūt ar augstāko pedagoģisko izglītību. Divus gadus Aizsardzības ministrijā biju Jaunsardzes departamenta direktors un jau toreiz brīdināju, ka jārisina instruktoru jautājums, jānodrošina tādi, kuriem ir gan militārā, gan augstākā pedagoģiskā izglītība, bet daudziem instruktoriem tādas nav. Militārā var nebūt augstākā. Ja situācija Ukrainā turpinās eskalēties, tad šāds valsts aizsardzības dienests ir nepieciešams.
Zinu, ka daudzi jaunieši ir patriotiski noskaņoti, gatavi iesaistīties jaunsardzē, tomēr visas Latvijas mērogā ar masveida iesaisti varētu būt problēmas. 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.