Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Komentārs: vai ūdens līmeņa pazemināšana ietekmējusi ūdenstūrismu?

Pļaviņu HES ūdenskrātuves ūdens līmeņa pazemināšanas dēļ mainījusies Daugavas piekraste. Vasaras sākumā bija bažas, ka ūdens līmeņa pazemināšana iedragās ūdenstūrismu. Aizdomas piepildījušās vai, tieši pretēji, neredzētās un netipiskās ainavas piesaistījušas cilvēkus?
ANITA ŠMITE,
Aizkraukles novada pašvaldības Tūrisma nodaļas vadītāja
— Viena daļa cilvēku labprāt brauc un vēro Daugavai netipisko, interesanto ainavu. Zemais ūdens līmenis gan rada neērtības ūdenstūrisma uzņēmējiem. Daļai esošie apstākļi neļauj piedāvāt ierastos pakalpojumus. Ūdens līmenis ir stipri atkāpies no krastiem, kā dēļ ir ierobežota laivu, SUP dēļu un citu peldlīdzekļu noma. Daži uzņēmēji ir raduši risinājumus esošajā situācijā — pārbūvējot un pielāgojot piestātnes. Piemēram, kuģītis “Gulbis” un “Vīgante” turpina sniegt pakalpojumus, piedāvājot no Daugavas apskatīt netipisko ainavu. Kopumā situācija ir neviennozīmīga, dažiem ūdens pazemināšana ir radījusi neērtības, liegusi pakalpojumu piedāvājumu, citi savukārt izmanto iespēju un pat brauc no tālākām vietām, lai tikai redzētu mūspuses piekrastes. 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.