Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Komentārs: vai karš Ukrainā un pret Krieviju vērstās sankcijas ietekmēs pavasara darbus un lauksaimniecības sezonu?

ELVIS RUBENIS, zemnieku saimniecība “Ziediņi” Daudzeses pagastā
— Minerālmēslu iegādei alternatīvu nav, bet tie ir vajadzīgi. Liekam uz lauka arī organiskos kūtsmēslus, bet augsnei tāpat nepieciešams slāpeklis, fosfors un citas vielas. Minerālmēslus paspējām pasūtīt, tie mums ir zem jumta, bet dīzeļdegvielai alternatīvu neredzu. Degvielas cenu sadārdzinājums aizsāk ķēdes reakciju — viss sadārdzināsies, drīz gan jau pieaugs arī maizes cena. Ukraina Eiropu nodrošināja ar 60% no kopējā kviešu daudzuma, šogad uz to cerēt nevar. Šobrīd nav daudz izvēles iespēju, jāpielāgojas esošajai situācijai. Ieguvēji ir tie, kas laicīgi iegādājās lauksaimniecības sezonai nepieciešamo. Dzirdēju, ka it kā Zemnieku saeima domā valdībai pieprasīt atbalstu akcizētās degvielas iegādei lauksaimniekiem. Tas ļautu strādāt ar mazākiem mīnusiem.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.