Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Komentārs: vai jāaizliedz suņus turēt ķēdē?

Arvien skaļāk izskan aicinājumi ievērot dzīvnieku labturības noteikumus. Saeimu sasniedzis iesniegums ar 12 tūkstošiem parakstu par humānu apiešanos ar suņiem, proti, pret viņu pastāvīgu turēšanu ķēdē. Ir plānots ierosinājumu virzīt atbildīgajai komisijai, lai izvērtētu nepieciešamos likuma grozījumus, kā arī nosacītu pārejas periodu, kad tos ieviest. Vai šīs pārmaiņas ieviest dzīvē ir iespējams?
DANUTA PRIEDE, biedrības “Dzīvnieku patversme Mežavairogi” vadītāja
— Uzskatu, ka šī iniciatīva ir populistisks gājiens. Patiesībā situācija lēnā garā virzās uz konkrēto ideoloģiju, šis process agri vai vēlu notiktu dabiski. Kādam uz šī fona gribējās publicitāti. Ilgu laiku priekšlikumam nebija pietiekama sabiedrības atbalsta, parakstus vāca ļoti ilgi.
Joprojām neviens nevar pateikt, cik suņu ir Latvijā. Tikai niecīga daļa pašvaldību kontrolē un pārbauda dzīvnieku mikročipu esamību savā teritorijā. Tad ko darīs ar lēmumu ierobežot suņu turēšanu ķēdē? Kurš to kontrolēs? Nav jēgas pieņemt likumu likuma pēc, jāspēj kontrolēt izpildi. Patversmē jau ilgus gadus nedodam dzīvniekus turēšanai ķēdē. Tieši tāpat rīkojas legālās dzīvnieku audzētavas. Jācīnās ar nelegālām un kaktu audzētavām, ar “tā gadījās” pavairotājiem, tad šī problēma — dzīvnieku turēšana ķēdē — atmirs dabīgā nāvē.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.