Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Komentārs. Vai elektroenerģijas cena nemitīgi kļūs augstāka?

irms četriem gadiem Latvijā aprīlī, palu laikā, Daugavas hidroelektrostaciju kaskāde saražoja vairāk elektroenerģijas nekā Latvijā spēja patērēt, piemēram, vienā dienā 1200 megavatu, kad patērētājiem vajadzēja 1000 megavatu. Līdz ar to Latvija bija elektroenerģijas eksportētāja. Pļaviņu HES vien ik gadu saražo ap 20% no Latvijas kopējā patēriņa. Kopējais nokrišņu daudzums Latvijā šogad janvārī bija 72,7 mm — 44% virs mēneša normas, kas savukārt ir 50,5 mm. Kāpēc tik mitrā laikā elektroenerģijas cena ir tik augsta? Ņemot vērā šībrīža energokrīzi Eiropā, piesaisti biržai, kopīgo elektrotīklu ar Krieviju, Baltkrieviju un Skandināviju, vai turpmāk Latvijā iespējama būtiska elektroenerģijas cenas samazināšanās? Vai tā nemitīgi kļūs augstāka?

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.