Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Komentārs: kā vērtējat ideju, ka vismaz divus mēnešus bērna kopšanas atvaļinājuma laikā bērns būs jāpieskata tēviem?

Plānots, ka mazuļus, kuri Latvijā piedzims pēc 2022. gada 1. augusta, vismaz divus mēnešus bērna kopšanas atvaļinājuma laikā būs jāpieskata tēviem. Ja vecāki izvēlējušies pusotru gadu ilgu atvaļinājumu, ko galvenokārt izmanto, piemēram, mamma, tas saruks par diviem mēnešiem, ja tētis izlems savu atvaļinājuma daļu neizmantot. Šos divus mēnešus vienlaikus varēs izmantot arī abi vecāki, vecāku pabalstu saņemot katram no viņiem. Tiesa, arī tādā gadījumā pusotru gadu ilga atvaļinājuma vairs nebūs, tas ilgs vienu gadu un četrus mēnešus. Kā vērtējat šādu lēmumu?
INA CIEMATNIECE, psiholoģe I. Gaiša Kokneses vidusskolā
— Ideja nebūtu slikta, ja vien tas būtu brīvas izvēles jautājums. Jāņem vērā, ka apstākļi ģimenēs ir dažādi. Līdz trīs gadu vecumam bērna dzīvē vissvarīgākā persona ir mamma.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.