Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Komentārs: kā vērtējat Administratīvās rajona tiesas spriedumu?

Administratīvā rajona tiesa ir pieņēmusi pirmo lēmumu, ar kuru apmierināts viena dzimuma pāra pieteikums un konstatēta “publiski tiesisko attiecību pastāvēšana”, proti, atzīts, ka starp pieteicējiem pastāv ģimenes attiecības Satversmes 110. panta izpratnē, kurā ir noteikts, ka valsts aizsargā un atbalsta laulību — savienību starp vīrieti un sievieti, ģimeni, vecāku un bērna tiesības. Kā vērtējat šo spriedumu?
INGA AKMENTIŅA-SMILDZIŅA,
Latvijas vecāku organizācijas “Mammamuntetiem.lv” vadītāja
— Viendzimuma pāru attiecību tiesiska atzīšana ir ļoti būtisks un atbalstāms solis. Šādas attiecības un ģimenes Latvijā pastāv, tajās aug arī bērni. Sabiedrība nevar turpināt izlikties, ka šādu ģimeņu nav — tās ir jāatzīst, un jāsakārto likums tā, lai būtu pasargāti arī šie pāri un ģimenes.
Kamēr šādas attiecības nav tiesiski atzītas, cilvēki tajās ir nepasargāti. Piemēram, ja nelaimes gadījumā smagi cieš viens no partneriem, otram var būt liegts cietušo apmeklēt. Ja mirst kāds no partneriem, kura apgādībā ir bērni, otram nav tiesību palikt ar bērniem kopā — likuma priekšā viņš šiem bērniem nav nekas. Vai šādā situācijā bērnus labāk būtu ievietot aprūpes iestādē? Noteikti nē.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.