Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Komentārs: kā Krievijas Federācija plānotu realizēt plānu par Ukrainas pārvaldi?

Ar mainīgiem rezultātiem turpinās Krievijas uzbrukums Ukrainai. Lai arī valsts galvaspilsēta joprojām notur aizsardzību, nav izslēgts scenārijs, kurā okupanti pārņem varu Kijevā, līdz ar to formāli arī visā valstī. Zinot ukraiņu tautas naidu pret iebrucējiem, kā turpmāk Krievijas Federācija plānotu realizēt plānu par šīs valsts pārvaldi?
UNA ALEKSANDRA BĒRZIŅA-ČERENKOVA, Rīgas Stradiņa universitātes Ķīnas studiju centra vadītāja, Latvijas Ārpolitikas institūta Āzijas programmas vadītāja
— Par šo jautājumu esmu pēdējā laikā bieži domājusi. Pirms fiziska iebrukuma daudzi paredzēja, ka Krievijas vara izmantos hibrīdkaru, tajā skaitā neatpazīstamu karavīru iesūtīšanu, klusās varas pārņemšanu. Izmantos tos Ukrainas iedzīvotājus, kas ir lojāli Krievijai. Pēc pilnā iebrukuma Krievija sev šo iespēju ir nogriezusi. Tie Ukrainas iedzīvotāji, kas pat pēc Krimas aneksijas bija svārstīgi attiecībā pret Krieviju kā agresoru, uz Putinu skatījās bez alerģijas. Pēc pilnā iebrukuma, kad tiek bombardēta Harkova, pilsēta, kurā ir universitātes, kurā spēcīga ir krievu kultūra, kas nebūt nav Ukrainas nacionālistu bastions, viņu attieksme ir mainījusies. Cilvēki, kuri agrāk būtu ar simpātijām skatījušies uz krieviskāku varu Ukrainai, šobrīd to vairs nedarīs.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.