Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Komentārs: cik nepieciešams un nozīmīgs ir lēmums par grozījumu noraidīšanu Izglītības likumā un Augstskolu likumā?

Saeima noraidīja Nacionālās apvienības rosinātos grozījumus Izglītības likumā un Augstskolu likumā, kas būtu paredzējuši izglītību tikai latviešu valodā skolās noteikt jau no nākamā mācību gada. Koalīcijas vairākums gan paudis atbalstu risinājumam citā termiņā — latviešu valodas programmas ieviešanai mācībām 1. — 7. klasei sešu gadu laikā no 2023./2024. mācību gada. Cik nepieciešams un nozīmīgs ir šāds lēmums?
— Latvijā ir viena valsts valoda, un tā ir latviešu. Ja mēs gribam saliedētu sabiedrību, integrēt tajā visus cilvēkus, kuri šeit dzīvo un ģimenēs runā citās valodās, tad tieši valoda ir vienojošais elements, kas veicina integrāciju. Tāpēc, turpinot īstenot reformu par pāreju uz mācībām valsts valodā, šobrīd esam gatavi spert nākamo soli — pakāpenisku atteikšanos no mazākumtautību valodas mācību programmām, kas varētu notikt, sākot no 2023./2024. mācību gada. Lai stiprinātu valsts valodu, ir jāsniedz iespēja visiem bērniem, neraugoties uz to, kādā valodā viņi runā ģimenē, mācīties un iegūt izglītību latviešu valodā, sniedzot papildu atbalstu latviešu valodas apguvei pirmajos skolas gados, ja tas nepieciešams.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.