Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Koknesietis Rihards Kriņicks skolā atgriežas kā fizikas skolotājs

Šonedēļ pirmo dienu skolotāja statusā aizvadīja Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas jaunais fizikas skolotājs — Rihards Kriņicks. Pēc septiņu gadu prombūtnes dzimtajā pusē atgriezies kā skolotājs, kurš cer iedvesmot jauniešus un iedegt viņos kāpēcīšus.
Liels kontrasts
— Kāds bija tavs dzīves ceļš, līdz atkal atgriezies dzimtajā pusē?
— Pēc I. Gaiša Kokneses vidusskolas 9. klases absolvēšanas pārcēlos uz dzīvi Anglijā. Kontrasts bija liels. Biju dažus mēnešus par jaunu, lai mācītos koledžā. Anglijā izglītības sistēma atšķiras no mums ierastās — tādēļ nācās atkārtot kaut ko līdzīgu 9. klasei un vēlreiz kārtot eksāmenus. Pēc skolas profesionālajā koledžā apguvu inženieriju, pēc tam gadu mācījos kodolinženieriju, līdz aizgāju uz universitāti, kur ieguvu izglītību fizikā ar novirzienu astronomijā. Latvijā tādas programmas nav — kad fiziku apvieno ar vēl kaut ko. Ir vai nu noteikta fizika, vai specifiska novirze.
Aizbraucu 2014. gada vasarā, Latvijā uz dzīvi atgriezos pirms gada. Prom biju septiņus gadus. Pagājušajā vasarā ģimenē notika kas negaidīts, kas lika saprast, ka kādam no mums vajadzētu atgriezties Latvijā. Koknesē joprojām dzīvo mana vecmamma. Man vēl nebija izveidojusies tieša piesaiste Anglijai, tādēļ izlēmu mēģināt jauno dzīves posmu dzimtenē. Anglijā iepazinos ar sievu. Viņa Latviju ir iemīlējusi, un jau gadu mūsu mājas ir Koknesē. Dzīvojam mājā, sievu sajūsmina dabas skaistums un iespēja daudz ko pašiem izaudzēt dārzā.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.