Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Koknesē stādīs Glika ozolu

Foto no http://kandava.lv

Šogad tiek atzīmēta reformācijas piecsimtgade Latvijā un simtā gadadiena, kopš tika iesvētīts pirmais Latvijas Evaņģēliski luteriskās Baznīcas (LELB) bīskaps Kārlis Irbe (1922.gada 16.jūlijā, kas arī tiek uzskatīts par LELB dzimšanas dienu). Par godu jubilejas gadam LELB realizē projektu „Glika ozoli”, stādot visā Latvijā ozolus, kuri izaudzēti no ozolzīlēm, kuras tika salasītas no pirmās Bībeles latviešu valodā tulkotāja – vācu mācītāja Ernsta Johana Glika (1652 — 1705 ) Alūksnē stādītajiem ozoliem — informē Agita Krastiņa, LELB projektu vadītāja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2022.gada 2.jūlijā plkst. 11 viens no Glika ozolu pēctečiem tiks stādīts Likteņdārzā, svinot Baznīcas un Likteņdārza sadarbības kā jaunas dzīvības aizsākumu. Kokneses pilsētas svētku dienā Likteņdārzā ozolus stādīs Vilis Vītols un Andris Kronbergs. Ozolu stādīšanas svētbrīdi vadīs Latvijas Evaņģēliski luteriskās Baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags, piedalīsies LELB Virsvaldes un Likteņdārza pārstāvji un atbalstītāji, kā arī Ogres draudzes koris. Ozols tiks stādīts jaunuzceltā Saieta nama tuvumā, kuru atklāt plānots tuvākajā laikā.

Mecenāts Vilis Vītols ir Likteņdārza labās gribas vēstnieks. Kopā ar kundzi Martu Vītolu un citiem domubiedriem Vilis Vītols 2005. gadā dibinājis “Kokneses fondu”, kas ikdienā rūpējas par Likteņdārzu – vietu, kur godinām un pieminam svešu varu represijās 20. gadsimtā zaudētos Latvijas cilvēkus.

Arhitekts Andris Kronbergs konsultē Likteņdārza arhitektonisko izveidi, viņš ir arī Likteņdārza Saieta nama projekta autors. Andris Kronbergs ir viens no talantīgākajiem un respektētākajiem Latvijas laikmetīgās arhitektūras pārstāvjiem, kurš vairākkārt ir saņēmis Latvijas Arhitektu savienības Lielo gada balvu un 2003. gadā nominēts pasaulē nozīmīgākajai arhitektūras atzinībai – Prickera balvai.

Likteņdārzs ir unikāla, par ziedojumiem veidota piemiņas vieta, kas pēc pasaulē pazīstama Japānas ainavu arhitekta Šunmjo Masuno projekta top uz salas Daugavā pie Kokneses. Likteņdārza pēctecībai 2018. gadā Saeimā pieņemts īpašs Likteņdārza likums. Likteņdārzs ir gaišas atceres dārzs, kur svinēt latviešu tautas izturību un gara spēku, tas veltīts visiem latviešiem, kuri 20. gadsimtā gājuši bojā vai cietuši svešu varu dēļ. Dārzs apvieno izcilu kultūrainavu, arhitektūru ar Kokneses pussalas dabas un Daugavas krāšņumu. Likteņdārza attīstībai ziedojuši tūkstošiem Latvijā un ārvalstīs dzīvojošo tautiešu un desmitiem uzņēmumu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.