Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Koknesē laivu piestātnē laipu šogad nebūs

PLATFORMA ATKAL VIETĀ, bet laivu piestātnes laipas šovasar tā arī palikušas krastā.

Pagājušajā gadā Koknesē atklāta laivu piestātne ar vairākām laipām. Pēc ziemas šogad tā nebija ielaista ūdenī, un iedzīvotāji ir neizpratnē, kāpēc?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kokneses apvienības pārvaldes vadītāja Agrita Vagoliņa skaidro, ka piestātnes pamatnes skatu platformai šovasar veikti uzlabojumi pamata betona blokiem, lai tie būtu stabilāki. Konstrukciju ietekmējušas pagājušā gada ūdens svārstības upē un laika apstākļi aizvadītajā ziemā. Tā kā būve ir uz ūdens, kas prasa papildu drošību, un arī projekta dokumentācija aizņem savu laiku, tik ātri visu paveikt neizdevās. Tomēr tagad nepilnības novērstas, un skatu platforma šajās dienās izvietota un atkal pieejama iedzīvotājiem. Tomēr laipu šosezon Daugavā nebūs.

— Saistībā ar to, ka “Latvenergo” no 14. augusta līdz 29. septembrim Pļaviņu HES ūdenskrātuvē plāno pazemināt ūdens līmeni, līdzekļu ekonomijas nolūkos pašvaldībā nolemts laipas, ko balsta pontoni, šosezon neizlikt. Ūdens līmeņa svārstību dēļ tās tik un tā nevarēs izmantot visu šo laiku. Turklāt tās no upes jāizceļ līdz pirmajam salam. Līdz ar to nav lietderīgi laipas izvietot uz īsu laiku, — saka Agrita Vagoliņa.

Laivu piestātne izveidota ar Latvijas un Lietuvas sadarbības projekta “Living Rivers” atbalstu, un visas darbības saskaņotas ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju. Šajā projektā tapa arī autentisks baļķu plosts un dobtā vienkoču laiva, kas papildinās tūrisma piedāvājumu Koknesē. Plosts izvietots un apskatāms parkā pie Kokneses pilsdrupām. To var aplūkot no malas, un līdzās esošais uzraksts aicina nekāpt uz tā, tomēr ne visi to ievēro. Arī vienkoču laiva būs kā apskates eksponāts, bet šobrīd, kā paredz tehnoloģija, tai notiek kaltēšana atbilstošos apstākļos. Šis process jānodrošina vismaz pusgadu, izpildot visus projekta nosacījumus. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.