Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Koknesē aizvadīts Senioru kauss 2024 līnijdejās

Kokneses kultūras centrā aizvadītas Senioru kausa 2024 sacensības līnijdejotājiem, kurā pulcējās gan individuālie dejotāji, gan komandas no dažādām Latvijas vietām. Pasākuma rīkotājs ir līnijdejotāju klubs “Jautrie zābaciņi” un šogad tas noritēja jau desmito reizi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kluba “Jautrie zābaciņi” vadītāja Irita Grīnberga Koknesē sveica šī pasākuma aizsācēju Ainu Alksni, kura neskatoties uz savu solīdo vecumu – kundze jau iekāpusi devītajā gadu desmitā, arvien ir dejotāju rindās. Divus iepriekšējos gadus pasākums notika Vecbebros, nu dejotāju kuplo saimi pie sevis uzņēma koknesieši. Koknesē Ingas Ozoliņas vadībā jau vairāk nekā desmit gadu garumā pastāv līnijdeju kolektīvs. Tur dejo gan bērni, gan jaunieši, gan arī pieaugušie. Pirms nedaudz vairāk kā pieciem gadiem izveidots kolektīvs Aizkrauklē, kuru tāpat vada Inga Ozoliņa.

Senioru kausa sacensībās Ingas audzēkņi piedalās jau no pirmā gada un vienmēr ar labiem panākumiem. Visus šos desmit gadus sacensībās startējusi koknesiete Skaidrīte Dapkuse. Šogad Aizkraukli un Koknesi pārstāvēja desmit individuālie dejotāji. Ilzei Puišelei no Kokneses tās bija pirmās līnijdeju sacensības, arī aizkrauklietēm Baibai Sirmacei un Zanei Sirmacei-Liedskalniņai šī ir pirmā sezona līnijdejās un otrās sacensības, kurās viņas demonstrē apgūtās prasmes. Meitenes dejoja jaunizveidotajā tautas klasē un ieguva tiesnešu atzinību par enerģiju un aizrautību, ar kādu izpildīja savus priekšnesumus.

Vērtējot pasākumu, Irita Grīnberga saka: “Par spīti sniegam un salam Kokneses kultūras centrs vēra savas durvis mūsu senioru dejotājiem un viņu atbalstītājiem, lai sagaidītu ikvienu, kas mērojuši tuvākus un tālākus ceļus. Kāds no Kuldīgas, kāds no Saldus, kāds no galvaspilsētas, vēl kāds no Viļāniem, Salaspils, Bauskas, Līgatnes, tuvāki kaimiņi no Aizkraukles, paši mājinieki no Kokneses un varētu turpināt, jo apzināt visus nemaz nesanāca. Šis pasākums bija tik sirsnīgs un dvēselisks. Ar dejotājiem kopā bija Aina Alksne, ko visi mīļi dēvējam par savu omi un kas ir arī Senioru kausa radītāja. Arī Skaidrīte Dapkuse un Natālija Strakis – dejotājas, kuras bijušas klātesošas visus 10 gadus!”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dejotāji atzina, ka šīs sacensības aizvadītas mājīgā un sirsnīgā gaisotnē, neizjūtot sāncensības garu, kas valda citās sacensībās. Inga Ozoliņa atzīst, ka Senioru kausa sacensībās tā tas bijis vienmēr, jo tas allaž ir sirsnīgs un emocionāls pasākums. “Tas bija aizraujoši uzņemt savās mājās tik daudz fantastisku dejotāju, un žēl, ka šī diena aizritēja tik ātri. Esmu ļoti lepna par saviem dejotājiem,” atzīst deju kolektīvu vadītāja un saka lielu paldies saviem jauniešiem, kuri uz saviem pleciem iznesa visu pasākuma organizatoriskās puses smagumu.

Agitas Grīnvaldes-Irukas un Ivonnas Rusanovas foto

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.