Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Ko ņemt vērā, izvēloties nekustamo īpašumu?

Nekustamo īpašumu tirgus ir tikpat daudzveidīgs, cik pircēju vajadzības. Tomēr, neskatoties uz to, ka katrs var atrast savām prasībām atbilstošu risinājumu, nekustamā īpašuma izvēle un iegāde nereti saistās ar dažādām šaubām – īpaši ja tas tiek plānots kā ilgtermiņa ieguldījums ģimenes vajadzībām.

Lai nekustamo īpašumu tirgū orientēties būtu vieglāk, noderēs daži ieteikumi.

Nekustamā īpašuma platība

Viens no būtiskākajiem jautājumiem, kas ir jāizvērtē – vēlamā nekustamā īpašuma platība. Nosakiet minimālo un maksimālo platību, kā arī istabu skaitu. Domājiet ilgtermiņā. Piemēram, ja plānojat ģimenes pieaugumu, vērts uzreiz iegādāties lielāku mājokli.

Atrašanās vieta

Dzīvoklis vai māja tālu no pilsētas centra vai ārpus pašas pilsētas, loģiski, izmaksās mazāk, tomēr tad Jums jānovērtē tas, vai salīdzinoši lielais attālums atmaksāsies. Cik ērti būs nokļūt darbā, skolā un citviet, kur ir nepieciešams? Vai tuvumā ir viss ērtai dzīvei nepieciešamais? Šie ir svarīgi aspekti, kas vienmēr ir rūpīgi jāizvērtē.

Nekustamā īpašuma stāvoklis

Lai izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem vēlāk, rūpīgi apskatiet īpašumu, ko vēlaties iegādāties. Nepaļaujieties uz skaistām bildēm un aprakstu sludinājumā vien, jo uzticēšanās tam beigās var izmaksāt daudz vairāk nekā plānots. Ja Jums ir šaubas, vai spēsiet rūpīgi novērtēt īpašuma patieso stāvokli, pieaiciniet kādu zinošāku cilvēku, kurš Jums palīdzēs pievērst uzmanību svarīgākajām detaļām.

Pavisam jaunas mājas vai dzīvokļa iegāde šajā ziņā ir vienkāršāka – tas jau ir labā stāvoklī, kas nozīmē, ka Jums ilgāku laiku nebūs jādomā par vērienīgiem remontdarbiem. Protams, nekustamie īpašumi jaunajos projektos attiecīgi arī maksā vairāk, bet tas var kļūt par labu ilgtermiņa ieguldījumu.

Cena

Nozīmīgs faktors ir šim mērķim pieejamais finansējums. Vairumā gadījumu šim mērķim tiek noformēts kredīts. Šādu iespēju šobrīd piedāvā daudzi kredītdēvēji, dodot iespēju salīdzināt iespējas un izvēlēties piemērotāko.

Atkarībā no nepieciešamā finansējuma, pieejams gan kredīts bez nodrošinājuma, gan aizdevums pret nekustamā īpašuma ķīlu. Ja pirmais variants paredzēts neliela nekustamā īpašuma iegādei, tad kredīts pret ķīlu ļauj veikt lielāku un dārgāku pirkumu. Taču vienmēr der izvērtēt savu finansiālu stabilitāti, lai aizņemtos atbildīgi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.