Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Ko darīt, ja nopirku auto ar rūpnīcas defektu?

Auto ar rūpnīcas defektu nav retums, jo jebkurš var pieļaut kļūdas, tajā skaitā arī autoražotāji. Rūpnīcas defektus var konstatēt pat visdārgākiem luksusa klases modeļiem. Ko darīt, ja esi iegādājies automašīnu ar ražošanas defektu un kā tikt skaidrībā, vai šis defekts ir saistīts tieši ar tavu auto.

Dažas automašīnas ar ražošanas defektiem vēl var būt pirmo īpašnieku rokās, bet daži auto jau ir mainījuši savus īpašniekus. Ko darīt šajā situācijā un kā uzzināt, vai tieši tavam auto ir rūpnīcas defekts?

Kā saprast, ka tev ir auto ar rūpnīcas defektu?

Ja tu esi pirmais auto īpašnieks un iegādājies jaunu automašīnu autosalonā, tad tev nav pašam jāmeklē informācija par ražošanas defektiem. Auto ražotājs noteikti painformēs konkrētas markas autodīleri un tu noteikti saņemsi vēstuli no dīlera par ražošanas defektiem. Vēstulē būs konkrēta informācija par rūpnīcas defektu un sekojošas instrukcijas par to, kur pieteikties, lai novērstu šo defektu.

Ja gadījumā esi iegādājies lietotu automašīnu, tad pastāv liela iespēja, ka šādu vēstuli tu nesaņemsi, vienīgi iepriekšējais īpašnieks var tev paziņot, ka ir saņēmis šādu informāciju no auto ražotāja vai no dīlera. Lietotu automašīnu pircējiem noteikti vajadzētu pašiem parūpēties un uzzināt, vai viņu automašīnām ir ražošanas defekti.

Kādi var būt rūpnīcas defekti?

Rūpnīcas defekti var būt visiem ražotājiem un tie attiecās uz visām auto sastāvdaļām. Dažreiz šie defekti nav būtiski un neapdraud vadītāja vai pasažieru drošību, bet eksistē arī tāda tipa defekti, kuri nopietni ietekmē drošību braukšanas laikā. Tie var būt saistīti, piemēram, ar automašīnas bremžu sistēmas defektiem vai ar durvīm, kuras nebloķējas var verās vaļā braukšanas laikā, līdz ar to ir svarīgi šos defektus laicīgi novērst.

Ko darīt, ja defekti ir jānovērš autoservisā?

Ja gadījumā izrādīsies, ka automašīnai ir ražošanas defekts, tad būs nepieciešams šo defektu novērst vienā no autorizētajiem autoservisiem. To varēs izdarīt pilnīgi bez maksas un arī nav svarīgi, cik ilgs laiks pagāja kopš rūpnīcas paziņojuma par defektu. Tas nozīmē, ja informācija par rūpnīcas defektu nonāk līdz tevim tikai tagad, bet tavai automašīnai tika konstatēts rūpnīcas defekts pirms dažiem gadiem, tad šo situāciju ir viegli atrisināt, tu vēl joprojām vari pieprasīt bezmaksas defekta novēršanu autoservisā.

Kur vērsties ar auto, kuram ir rūpnīcas defekts?

  • Automašīnu īpašnieki, kas iegādājās auto Latvijas autosalonos, saņem paziņojumu no auto dīleriem, kurā no autoservisiem rūpnīcas defektu var novērst, jo šāda veida defektus parasti novērš autorizētajos autoservisos.
  • Ar automašīnām, kuras tika iegādātas Eiropā, arī nebūs problēmu ar rūpnīcas defektu novēršanu. Autotirgotājs arī nosūtīs paziņojumu par defektu, bet tas nenozīmē, ka jābrauc uz ārzemēm, lai novērstu defektu, to var izdarīt arī Latvijas autoservisos.
  • Ar automašīnām, kuras nāk no ASV var būt nedaudz vairāk sarežģījumu. Diemžēl, visus rūpnīcas defektus nevar novērst Latvijas servisos, jo dažreiz gadās, ka ASV automašīnas var būt savādākas uzbūves, nekā tās, kuras nonāk Eiropas tirgū.

Auto ražotājam ir pienākums informēt klientus par konstatētiem rūpnīcas defektiem, ka arī ir pienākums tos novērst bez maksas, pat neatkarīgi no tā, vai automašīnai ir vēl spēkā garantija.

Ja rodas jebkādas problēmas ar automašīnas rūpnīcas defekta novēršanu izvēlētajā autoservisā, tad vislabāk būtu sazināties ar galveno konkrētās autmašīnas markas importētāju Latvijā.

Ja vēlaties iegādāties lietotu vai mazlietotu automašīnu Talsos, tad AutoTalsi ir labākā izvēle. Kompānija AutoTalsi piedāvā pilnībā caurskatāmu un uzticamu lietotu automašīnu iegādi. Uzņēmumā darbojas profesionālā komanda, kas izvēlas, pārbauda un iegādājas automašīnas tirdzniecībai, ir pieejams arī liels auto placis ar plašu automašīnu izvēli.

AutoTalsi komanda rūpīgi izvēlas auto, ko piedāvāt saviem klientiem – pirms nonākšanas pārdošanā ikvienai automašīnai tiek veikta diagnostika un tā ir sagatavota tālākai lietošanai. Mēs augsti vērtējam caurspīdīgumu, godīgumu un profesionālu pieeju automašīnu pārdošanas jomā. Mēs esam uzticamākais auto tirdzniecības uzņēmums lietotu automašīnu tirdzniecības jomā.

Ienāc autotalsi.lv un izvēlies katalogā sev piemērotu automašīnu par vislabāko cenu!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.