Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Kazlēns tiek pie vārda par godu dziedātājam. Mini zoo “Karlīnas” šogad svin piecu gadu jubileju

VĀRDABRĀĻI. Mazais kazlēns tika pie vārda Lauris par godu dziedātājam Laurim Reinikam. Publicitātes foto no TV3 šova “Viltvārdis”.

Mini zoo “Karlīnas” Vietalvas pagastā darbības piektajā gadā piedzīvojis ko interesantu. Martā saimniecībā filmēts televīzijas raidījums “Viltvārdis”, kura laikā saimnieka Silvara Dumpja ģimenē viesojās dziedātājs Lauris Reiniks. Filmēšanas laikā vienai kaziņai piedzima kazlēns un tā kā jaundzimušais izrādījās puika, kazlēnam dots vārds Lauris — par godu tās dienas viesim.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Karlīnu” saimnieks atzīst, ka tas bijis īpašs notikums, tāpēc arī kazlēnam ticis īpašs vārds. Mazais draiskulis, kurš ir jau mēnesi vecs, jūtas labi un kļuvis par mini zoo apmeklētāju mīluli. “Filmēšanas dienā gaidījām mazuļus citām kaziņām, bet piedzima šai. Es pats šo mirkli neredzēju, taču to piedzīvoja visa filmēšanas grupa un, ejot apraudzīt kaziņu, spriedām — ja būs puika, būs Laurītis. Un tā arī bija,” atceras Silvars Dumpis.

Piedāvās izjādes ar zirgiem un ponijiem

Mini zoo “Karlīnas” šis ir jubilejas gads — Lieldienās aizritējuši pieci gadi, kopš tas atvērts apmeklētājiem. Silvars gan piebilst, ka jubilejas ballīti rīkos vasarā, kad ir labs laiks un var uzņemt vairāk cilvēku. Saimnieks stāsta, ka ar jauniem dzīvniekiem saimniecība šogad netiks papildināta, jo šobrīd tāpat ir daudz ko redzēt. Lielāku uzsvaru liks uz izjādēm ar zirgiem un ponijiem, kas notiks saimniecības darbinieku uzraudzībā. “Pēdējā laikā pieaugušie bieži izsaka vēlmi pamēģināt jāt un to arī piedāvāsim. Tāpat vairāk piedāvāsim iepazīt dzīvnieku mazuļus,” stāsta Silvars. Maijs ir īstais laiks, lai dotos apskatīt kazlēnus, trusīšus un citus mazulīšus, kas saimniecībā piedzimuši. Vasarā, kad beigsies putnu gripas ierobežojumi, varēs doties ciemos pie cālēniem, pīlēniem, apskatīt, kādi izskatās zoslēni un tītarēni.

Tāpat šogad vairāk līdzekļu plānots ieguldīt dzīvnieku mājokļu atjaunošanā, apkārtnes labiekārtošanā, ir domāts arī uzlabot kafejnīcas apkārtni, lai apmeklētājiem būtu ērtāk apsēsties un baudīt ēdienu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izglīto bērnus par dabu un dzīvniekiem

Silvars Dumpis atzīst, ka kopumā šī sezona iesākusies diezgan jaudīgi. “Karlīnās” ir sagatavota īpaša izklaidējoši izglītojoša programma, ar kuru saimnieks jau divu mēnešu garumā viesojas dažādās pirmsskolas izglītības iestādēs. “Tā nav tikai iespēja paglaudīt trusīti. Mēs piedāvājam dažādas radošās darbnīcas un izglītojošās nodarbības. Stāstu bērniem, kā jāizturas pret dzīvniekiem, ar ko drīkst barot dzīvniekus un ko viņiem nedrīkst dot, kā sauc dzīvnieku un putnu mazuļus, kādas kuram putnam ir olas. Runājam par to, kas notiek, kad daba mostas, ka nevar postīt putnu ligzdas, ar kokiem vardes bakstīt un ielikt suni vai kaķi būrī un aizvest uz mežu, ja tas apnicis. Sarunās ar bērniem atklājas, ka daudzi no tā neko nezina, un kopā ar skolotājiem esam secinājuši, ka šāda nodarbība būtu lieliska dabas zinību stunda katrā skolā un bērnudārzā. Nodarbības noslēgumā katrs bērns saņem īpašu diplomu un pēc tam, atbraucot pie mums ciemos un uzrādot to, var saņemt vienu trauciņu ar barību dzīvniekiem. Bērni jau zina, kas tajā ir iekšā un kam var dot,” stāsta “Karlīnu” saimnieks un ir priecīgs par atgriezenisko saiti, jo diezgan daudzi jau izmantojuši šo iespēju.

Maijā plānota pēdējā izbraukuma nodarbība bērnudārzā un tad varēs pilnībā pievērsties vasaras sezonas darbiem, jo no 1. jūnija “Karlīnas” būs atvērtas apmeklētājiem katru dienu bez iepriekšējas pieteikšanās. Un varēs sākt domāt arī par dzimšanas dienas svinībām. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.