Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Katrs darbs ar savu stāstu. Cilvēki novērtē rotkales Madaras Strazdiņas oriģinālās rotas.

Rotkale Madara Strazdiņa kopā ar vīru Uno izveidojuši zīmolu “MaUnoArt”, gatavojot personalizētas rotas no dažādiem materiāliem. Madaru gan ievēroju, vadot radošo darbnīcu “Cepamrotas”, kur savu greznumlietu no krāsainām plastmasas granuliņām varēja izgatavot ikviens. Tas bija pirms teju desmit gadiem Klintainē, un šovasar atkal pamanīju viņu svētkos Pļaviņu pusē. Izrādās, ka rotas viņa kopā ar vīru “cep” joprojām, tāpat kā darina tās no dārgmetāliem un saglabā saikni ar vecmāmiņas dzimto Klintaini. Par to visu saruna ar Madaru.
Radošs darbs
— Kāda ir rotkaļa profesija?
— Kā ikvienā profesijā, tajā ir savas skaistās un ēnas puses. Šis darbs prasa pacietību, ar visu pašam jātiek galā — no idejas, katra klienta vēlmes un domu izpratnes, kas viņam varētu patikt vai piestāvēt. Tas ir ļoti radošs process. Izvēlējos šo profesiju apgūt pēc pamatskolas. Kad sāku ar to nodarboties, viss ļoti aizrāva un patīk joprojām, lai arī nav viegls darbs, jo saistīts ar dārgmetālu vīlēšanu, slīpēšanu, kalšanu un pulēšanu.

— Meitenēm piemērots?


— Tas ir ļoti putekļains darbs, ar ko jārēķinās. Bieži arī fiziski nogurdinošs, jo katra nianse smalki un precīzi jāizstrādā. Tomēr domāju, ka sievietes intuitīvi var labāk sajust klienta vēlmes, ko ielikt rotā un izgatavot, lai īpašniekam būtu prieks.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.