Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Kas mēs esam viens otram?

Pagājušajā nedēļā bija jāveido materiāls par Aizkraukles puses zemniekiem, kuru īpašumā ir piena govis. Tā kā ziņu slejās arvien biežāk parādās raksti par piena iepirkuma cenas samazināšanos un šī procesa ietekmi uz piensaimniekiem, vajadzēja noskaidrot piena krīzes “temperatūru” mūsu pusē.
Mans secinājums, velkot paralēles ar dzīvo un nedzīvo dabu, likumiem tajā — jo ķermenim lielāka masa, jo grūtāk to izkustināt, ietekmēt. Lielās saimniecības šo krīzi vēl nejūt, toties mazās saprot, ka tā ir viņu beigu sākums. Kā jebkas cits ir ar sākumu un galu. Iespējams, ka šis un nākamie pāris gadi būs kārtējo lielo pārmaiņu laiks, kad daudzas līdz šim pierastas un ikdienišķas lietas un apstākļi zudīs vai pamatīgi mainīsies. Viens no pārmaiņas rosinošiem faktoriem ir atskārsme, ko paudusi Centrālās statistikas pārvalde. Pagājušajā gadā Latvija sasniedza vēl vienu antirekordu — viszemāko dzimstību pēdējo 100 gadu laikā jeb teju 2000 dzimušo mazāk nekā 2021. gadā.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.