Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Kas ir grāmatvedības audits, un kāpēc tas ir svarīgs

Līdzīgi kā cilvēkam laiku pa laikam nepieciešams veikt analīzes, lai pārliecinātos par veselības stāvokli, tā arī grāmatvedību būtu vēlams auditēt, lai noskaidrotu, cik veiksmīgi viss darbojas un vai nav nepieciešams ieviest kādas korekcijas. Šis būtībā ir solis pretī sakārtotai, efektīvai un mūsdienīgai grāmatvedībai.

Pareizības pārbaude

Grāmatvedības auditu var veikt revidents vai auditori. Tiek pārbaudīta bilance, peļņas vai zaudējumu aprēķins, pašu kapitāla izmaiņu pārskats un arī naudas plūsmas pārskats. Pārbaudes veicēji pārliecinās, vai visi dati ir precīzi un atbilstoši realitātei.

Vairāki posmi

Grāmatvedības auditu var iedalīt vairākos galvenajos posmos – to ilgums un pamatīgums atkarīgs no vienošanās, kā arī uzņēmuma vai iestādes lieluma. Viss sākas ar plānošanu, kuras laikā tiek izveidota stratēģija, pieņemts lēmums par to, kā visefektīvāk pārbaudīt informāciju. Jo labāk būs izplānoti procesi, jo raitāk un precīzāk tie notiks un būs saprotami visām iesaistītajām pusēm.

Kad plāns ir gatavs, sākas tā izpilde – eksperti veic izvērtēšanu (piemēram, https://corsax.lv/), pārbaudes, lai pārliecinātos par dažādu procesu pareizību, pārbaudītu skaitļus un izskatītu visu nodaļu sadarbību ar grāmatvedības veicējiem.

Kad dati ir izpētīti, izanalizēti un apkopoti, tiek sagatavots ziņojums, kurā tiek apkopotas galvenās atziņas, norādīts uz iespējamiem uzlabojumiem, izteikts revidenta vai auditora atzinums un rekomendācijas.

Audita veicēji

Kā jau iepriekš norādīts, grāmatvedības auditu var veikt revidents vai auditors, taču būtībā, ja nepieciešams veikt vien “regulārās analīzes”, auditu var veikt arī jebkurš cits zinošs grāmatvedības eksperts vai pat uzņēmuma vai iestādes vadītājs, ja viņam piemīt atbilstošas zināšanas.

Šis ir viens no pakalpojumiem, ko var sniegt uzņēmumos Corsax.lv, kam ir ilggadēja pieredze grāmatvedības jomā dažādās nozarēs. Uzņēmumā strādā pieredzējuši profesionāļi, kas ātri un kvalitatīvi spēs ne tikai novērtēt uzņēmuma grāmatvedības situāciju, bet arī ikdienā sniegt nepieciešamo atbalstu, lai palīdzētu rastu atbildes uz neskaidriem jautājumiem vai varbūt pat pilnībā ārpakalpojuma veidā uzņemtos jūsu uzņēmuma vai iestādes grāmatvedības kārtošanu.

Sadarbība ar profesionāļiem allaž ir labākais veids, kā iegūt sirdsmieru un lieki netērēt enerģiju, kas noderēs savu tiešo pienākumu veikšanai! Uz sadarbību!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.