Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Karstu sirdi, vēsu prātu. Jāpieņem smagākais lēmums karjerā

Tāpēc maijā, un arī aizvadītajā nedēļā, nācās pieņemt līdz šim manā darba karjerā un, droši vien arī dzīvē, smagāko lēmumu — atbalstīt vidējā izglītības posma samazināšanu pašas mīļajā skolā un vēl divās novada izglītības iestādēs — Neretā un Pļaviņās. Šis lēmums ir ļoti sāpīgs man personīgi un arī citiem, kuri pārdzīvoja par savām skoliņām, karstām sirdīm rakstot dažādus komentārus sociālajos tīklos vai klusībā pārdzīvojot to visu sevī. Taču bez emocijām, racionāli izvērtējot mācību rezultātus novada vidējās izglītības iestādēs, pētot izglītojamo skaita prognozes un pēdējo 10 gadu dzimstības rādītājus, kā arī nu jau trīs gadus sekojot uz “savas ādas” līdzi jaunās kompetenču izglītības ieviešanai vairākos izglītības līmeņos, tostarp vidusskolā, mans lēmums tika pieņemts ar vēsu prātu. Labākais, ko šajā brīdī varam darīt novada izglītības iestāžu nākotnes attīstībai, ir veidot stabilas, spēcīgas, moderni aprīkotas un jaunāko tehnoloģiju apguvei piemērotas pamatskolas, kur strādās augsti kvalificēti, labi atalgoti un motivēti pedagogi, kuri spēs aizraut bērnus un turpinās “degt” par saviem priekšmetiem arī paši, sagatavojot konkurētspējīgus vidusskolu vai citu nākamā līmeņa mācību iestāžu audzēkņus.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.