Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Kāpēc spēja strādāt komandā ir tikpat svarīga kā spēja strādāt individuāli?

Darbs būvniecībā, ražošanas nozarē, kā arī citās jomās atkarībā no amata pozīcijas var notikt ne tikai birojā, strādājot komandā, bet arī, veicot darba pienākumus, individuālā kārtā. Darbam individuāli un komandā ir gan savas priekšrocības, gan trūkumi, un šādi darba režīmi attīsta dažādas prasmes, tādēļ visbiežāk darba sludinājumos tiek prasītā tikai viena no abām spējām. Tomēr, mainoties darba kultūrai, aizvien vairāk tiek novērtēti darbinieki, kas spēj vienlīdz labi strādāt gan komandā, gan individuāli. Šādas vienlīdz spēcīgi attīstītas spējas ļauj palielināt stresa noturību un elastīgāk pielāgoties dažādām situācijām, pieņemot izsvērtus lēmumus neatkarīgi no apstākļiem.

Kādēļ ir jāattīsta spēja strādāt komandā?

Par darbu komandā tiek uzskatīts darba process, kurā ciešā sadarbībā tiek koordinēti vismaz divi un vairāk darbinieki, lai sasniegtu vienotu darba uzdevuma mērķi.

Darbs komandā ir īpaši nepieciešams jaunu ideju ģenerēšanā, jo dažādā citu darba kolēģu izglītības, dzīves un darba pieredze var piedāvāt jaunus skatījumus un netradicionālus risinājumus problēmām, kas kavē noteiktu uzņēmuma mērķu sasniegšanu.

Darbs komandā ir arī iespēja mācīties no darba kolēģiem, pilnveidojot jomai vai amata pozīcijai nepieciešamās tehniskās zināšanas, taču, lai komandas darbs izdotos un tiktu saglabāta pozitīva darba vide, ir nepieciešamas attīstītas sadarbības un komunikācijas spējas, argumentējot un uzklausot citu viedokli. Un protams, neskatoties uz to vai tiek meklēts darbs būvniecībā, ražošanā vai citā jomā, spējas labi strādāt komandā noteikti tiks novērtētas.

Ko var iemācīt individuāls darbs?

Par individuāli veiktu darbu tiek uzskatīts darba process, kurā visi uzdevumi tiek veikti patstāvīgi, neatkarīgi no periodiskas saskarsmes ar citiem uzņēmuma darbiniekiem. Strādājot individuāli, visus ar darba uzdevuma izpildi saistītos lēmumus darbinieks pieņem patstāvīgi, tādēļ šāds darba režīms attīsta spējas patstāvīgi plānot savu darbu, ievērot termiņus un risināt problēmas.

Tomēr, ilgstoši strādājot individuāli, var pieaugt risks zaudēt motivāciju un darba efektivitāti, zaudējot kontroli pār darba procesa laika plānošanu un pārstrādājoties izdegot. Tieši spēja koncentrēties uz noteiktiem darba uzdevumiem un pārredzēt plašāku uzdevuma kontekstu, prioritizējot atsevišķus uzdevumus pār citiem, palīdz nezaudēt sava darba efektivitāti un produktivitāti.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.